Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Zabawki logiczne
Szukasz atrakcyjnego zajęcia, które niezależnie od wieku Twojego malucha przyciągnie i skupi jego uwagę? W tym artykule omawiamy różne rodzaje zabawek logicznych dla dzieci w różnym wieku oraz pokazujemy, czy i w jaki sposób mogą one wpłynąć na rozwój twojego malucha.
Czytaj więcej
Szachy wielkich wikingów
KUBB, czyli Szachy wielkich wikingów, to gra zręcznościowa łącząca w sobie elementy kręgli, tradycyjnych szachów oraz rzutów podkową. Nie jest Ci ona znana? Czytaj dalej, by dowiedzieć się na czym polega zabawa.
Czytaj więcej
Dlaczego warto kupować drewniane zabawki?
Drewniane zabawki były kiedyś niezwykle popularne. Później przyszedł taki moment, w którym klienci wybierali ilość, a nie jakość zabawek i chętnie kupowali zabawki plastikowe. Moda na nie się jednak skończyła. Czytaj dalej i sprawdź, dlaczego to właśnie zabawki drewniane ponownie królują w sercach dzieci i ich rodziców. 
Czytaj więcej
Zabawki antystresowe dla dzieci i nie tylko

Zabawki antystresowe dla dzieci

Stres jest nieodłącznym, codziennym towarzyszem wielu ludzi. Stresujemy się pracą, codziennymi obowiązkami i problemami. W dzieciństwie szybko chcieliśmy dorosnąć, a teraz chętnie byśmy do tego czasu wrócili… 

Czytaj więcej
Kręgle dla dzieci
Kręgle to gra, która jest świetną rozrywką zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. O ile dorośli mogą bawić się w profesjonalnych kręgielniach, o tyle dzieciom zostaje zabawa w domu. Na szczęście można kupić niemal w każdym sklepie z zabawkami, również w E-pinokio.pl, kręgle dla dzieci. Dlaczego warto zafundować dziecku kręgle?
Czytaj więcej
Kendama dla dzieci
Kendama jest zabawką pochodzącą z Japonii. Pierwsze pojawiły się już w 1777 roku i były podobno odmianą francuskiej gry Bilboquet. Ta wyglądająca niepozornie zabawka wymaga sporo cierpliwości, zręczności i sprytu. W Japonii kendama stała się już nawet sportem i odbywają się zawody. Najwprawniejsi potrafią wykonywać nią niezwykłe triki.
Czytaj więcej
Nauka i dobra zabawa – maluch poznaje cyferki
Oprócz literek, każde dziecko musi też kiedyś poznać i cyferki. W końcu zetknie się z nimi w życiu podobnie szybko, jak z literkami. Podobnie jak litery, cyfry też zacznie wszędzie widzieć i o nie pytać. Dlatego jeśli już uczymy dziecko literek, pokażmy mu też cyferki. Niech zobaczy, jak ważne są one w naszym życiu na co dzień
Czytaj więcej
Nauka przez zabawę – maluch poznaje literki

Każdy rodzic zastanawia się nad tym, kiedy i jak zacząć uczyć dziecko różnych rzeczy. Największy dylemat sprawia chyba nauka literek. Przecież dziecko i tak poznaje je dokładnie w szkole i tam uczy się czytania i pisania. Jednak zdecydowanie warto już wcześniej zachęcać dziecko do uczenia się literek, dzięki czemu łatwiej będzie mu później w szkole. Kiedy i jak więc uczyć maluchy literek?

Czytaj więcej
Jeździki dla dzieci

Jeździk dla dziecka – dobry pomysł na prezent

Dziecko zazwyczaj zaczyna chodzić w wieku około roku. Nieocenione w nauce chodzenia są różnego rodzaju zabawki, takie jak chodziki, pchacze, rowerki biegowe czy jeździki. Ułatwiają one i uprzyjemniają naukę chodzenia, czyniąc z tego dobrą zabawę. 

Czytaj więcej
Zabawki ogrodowe – jakie wybrać dla swojego dziecka?

Zabawki ogrodowe – jakie wybrać dla swojego dziecka?

Posiadacze domu z ogrodem to prawdziwi szczęściarze. Zwłaszcza dla rodzin z dziećmi ogród jest zbawieniem, bo maluchy nie muszą spędzać całych dni w domu. Ogród to ogromne pole do popisu. Dzieci mogą w nim znakomicie się bawić całymi dniami, ale także wiele się nauczyć.

Czytaj więcej
Jak radzić sobie z dzieckiem - rozmowa z Panią psycholog Katarzyną Sumą-Wójcik

W ostatnim czasie spotykamy się z wieloma pytaniami naszych Klientów dotyczących nie tylko zabaw i zabawek wypełniających czas ich dzieci, ale też z pytaniami jak, tak najzwyczajniej w świecie, radzić sobie z dziećmi w domu. 

O pomoc w odpowiedzi na te pytania poprosiliśmy Panią psycholog Katarzynę Sumę -Wójcik. Obszerną rozmowę z Panią psycholog zamieszczamy w kilku postach na FB a całość mogą Państwo znaleźć na naszym blogu.

Czytaj więcej
Animacje dla dzieci
Dobra zabawa to podstawowe zadanie  każdej animacji. Dzięki koncentrowaniu uwagi na jednym  zadaniu, możemy zapomnieć o drobnych  zmartwieniach i w ich miejsce może pojawić się radość. Jest to dobry pomysł na rozweselenie dziecka, ale też fajny pomysł na walkę z nudą. Animacje są zatem genialnym  pomysłem na pochmurny i deszczowy dzień lub dla dziecka, które musi zostać  domu z powodu choroby 
Czytaj więcej
Suchy basen dla dzieci
Basen z kulkami, czyli suchy basen to przyjemność dla dużych i małych. Praktycznie nie ma osoby, która nie znajdowałaby w nim przyjemności. Dzieci podwójnie kochają zabawę w nim, bo umożliwia różne rodzaje zabawy, a zapadanie się w piłki jest niezwykle przyjemne. Nasz sklep jest w stanie spełnić wszystkie pragnienia w tej dziedzinie.
Czytaj więcej
Gra planszowa, logiczna -  Barykady , gra  dla dzieci
Gra planszowa Barykady dla dzieci  -spodoba się każdemu dziecku, które pragnie innych zabawek, niż pluszaki. W grę logiczną Barykady  może grać równocześnie od 2 do 4 osób. Ta dopracowana w każdym szczególe gra świetnie ćwiczy zdolność koncentracji, logicznego myślenia i planowania strategicznego u dzieci i dorosłych
Czytaj więcej
Dlaczego warto kupić dziecku zabawki gimnastyczne?
Aktwyność fizyczna jest niezwykle ważna dla dzieci w każdym wieku. Już od pierwszych miesięcy warto zadbać o ich zdolności ruchowe, wzmacniające ciało i poprawiające jego sprawność. Im starsze jest dziecko tym więcej pomocy do ćwiczeń i zabawy można mu zaproponować. Wiele z nich można wykorzystać do zabaw rodzinnych, co sprzyja zacieśnianiu więzi rodzinnych.
Czytaj więcej
Lalka - najlepszy przyjaciel dziecka
Jedną z najstarszych zabawek na świecie jest lalka. W każdym kraju, w każdej epoce można było natknąć się na nie, choć miały różne kształty, rozmiary, ubiory. Taka różnorodność istnieje do dziiaj i nie  zmiennie lalki pozostają najważniejszymi zabawkami dla dzieci.
Czytaj więcej
Metoda Montessori i nowoczesne podejście do dziecka
Podejście do dzieci, sposób ich wychowania oraz dbania o ich rozwój zmieniło się przez lata. Jeszcze nie tak dawno temu nie trudzono się zrozumieniem dzieci, podchodzono do nich jak do istot, które mają być cicho, być grzeczne, a z czasem wyrosnąć na porządnych dorosłych. Obecnie dba się o to, aby wychowanie było wartościowe i dostosowane do wieku dziecka. Dba o to coraz powszechniejsza metoda Montessori, którą rodzice z powodzeniem mogą wykorzystywać w domu.
Czytaj więcej
pixel