Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

O nas

Epinokio powstało z tęsknoty za dzieciństwem. Nasza firma to dwuosobowy zespół tworzony przez rodzeństwo. 

Najwcześniejsze lata naszego życia spędziliśmy u dziadków na wsi. Obfitowały one w ekscytujące odkrywanie przyrody. Dziadek uwielbiał majsterkowanie i „dłubanie” w drewnie. Każdy kawałek drzewa, który on wziął do ręki ożywał i opowiadał swoją, wyjątkową, niepowtarzalną historię. Jak urzeczeni siedzieliśmy oglądając sprawne ruchy rąk dziadka. Dłuto wydawało się być przedłużeniem jego dłoni, które choć twarde i spracowane pieszczotliwie gładziły drzewo.

Nasz dziadek, samouk - „złota rączka”, zarażał swoje wnuczęta pasją czarowania z drzewa i w drewnie. Kiedy tylko mógł, w długie, letnie dni zabierał nas na poręby, na których prażyło słońce i unosił się zapach ściętych drzew. Każdy z tych powalonych olbrzymów pachniał nieco inaczej.Leszczyna gorzko, wierzba próchnem, a sosna wydzielała zapach pieczonego przez naszą babcię kwaśnego chleba. Obydwoje byli zagorzałymi ekologami, chociaż w tamtych czasach ekologia ciągle chodziła w powijakach. Babcia i dziadek nauczyli nas, że w miejsce każdego wyciętego drzewa, należy za sadzić nowe.

Jestem przekonana, że w tym czasie narodziła się moja romantyczna miłość do pól i lasów, a zamiłowanie do literatury było następstwem opowiadanych przez dziadka historii.

Pamiętam też jak dziadek sprytnie uczył nas matematyki podsuwając do sumowania i odejmowania ścinki z heblowanych desek, gałęzie z ciosanych drzew czy szyszki zrzucane z sosen i świerków. Jestem pewna, że to właśnie dlatego jedno z nas ma umysł ścisły a drugie humanistyczny. 

Patrząc, jak dziadek tworzy drewniane sprzęty, miało się wrażenie, że bez reszty oddaje się swoim marzeniom. Emocje przechodziły przez jego dłonie, a wszystkie kłębiące się w jego głowie fantazje na naszych oczach zamykane były w sękowatej powierzchni drewna. 

To właśnie dlatego, tyle lat później, kiedy bierzemy do ręki drewniane zabawki, patrzymy na ich łagodne kształty i wyczuwamy ich gładką, ciepłą powierzchnię, przenosimy się w szczęśliwe i beztroskie lata wczesnej młodości.

Zawsze z sentymentem wracamy w dziadkowe strony, które obudziły się w nas chęć przekazania tego poczucia piękna naszym dzieciom i wnukom, dlatego założyliśmy sklep z drewnianymi zabawkami.

Jesteśmy przekonani, że tylko drewno ma w sobie taką magiczną moc, która budzi w człowieku talenty, w każdym człowieku, niezależnie od wieku i wszelkie talenty, jakie tylko jesteśmy w stanie wymyślić. Drzewo to żywy organizm, który w zabawce zyskuje swoje drugie, nowe życie, dzięki temu
zachowany jest cykl odnowy, cudowny krąg, w którym istnienie odgrywa swoją ważną rolę.

Epinokio jest realizacją naszego największego marzenia. Od lat towarzyszyła nam chęć podzielenia się ze wszystkimi miłością do drewna, fascynacją dla jego plastyczności i wciąż nieodkrytych możliwości. Epinokio, poprzez swoją szeroką ofertę, dociera do dzieci w każdym wieku i na każdym stopniu rozwoju. Zabawki z naszego esklepu odpowiadają wszystkim potrzebom ciągle zmieniającego się malca. Pełnią również nieocenione funkcje edukacyjne, poznawcze i rozrywkowe, rozwijają wyobraźnię, ale przede wszystkim, kształcą tak niezbędną w dzisiejszych czasach empatię.

 

                               

 

 

Poniżej prezentujemy film jak pracujemy w okresie świątecznym :))

 

    

 

 

 

 

NIE PROWADZIMY SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ.

Jesteśmy sklepem internetowym bez możliwości odbioru osobistego .

 

 

 

 

 

 

pixel