Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego warto kupować drewniane zabawki?

2022-01-19
Dlaczego warto kupować drewniane zabawki?

Drewniane zabawki były kiedyś niezwykle popularne. Później przyszedł taki moment, w którym dla wielu klientów priorytetem stała się ilość, a nie jakość zabawek. Konsumenci chcieli w ten sposób zapewnić swoim pociechom mnóstwo radości i zabawy. No a z czego dziecko ucieszy się tak bardzo, jak z nowej zabawki? Czyż nie?

Właśnie wtedy półki sklepowe zaczęły podbijać tańsze zabawki plastikowe. W końcu w cenie jednej zabawki drewnianej można było kupić kilka zabawek wykonanych z plastiku. Z pewnością było to ogromną zaletą produktów tego typu. Jednak z czasem ludzie zaczęli zauważać, że zabawki plastikowe bardzo szybko się psują. Co więcej, dzieci pomimo tego, że na początku cieszą się z nowego prezentu, wcale nie bawią się nim tak chętnie, a praktycznie nowe zabawki często już po kilku użyciach odchodzą w zapomnienie. Wtedy ponownie serca dzieci i ich rodziców zaczęły podbijać zabawki drewniane. Czy była to dobra zmiana? Czytaj dalej, by dowiedzieć się, czy i dlaczego warto kupować zabawki drewniane.

Nie wiesz, dlaczego warto kupować zabawki drewniane? Poznaj 10 najważniejszych powodów!

Zabawki drewniane mają mnóstwo zalet. Postanowiliśmy zebrać 10 najważniejszych z nich i przekonać Cię do tego, że warto wybrać dla dziecka właśnie taki sposób zabawy. Zaczynamy!

1. Rozwój i nauka

Drewniane zabawki znakomicie przyczyniają się do rozwoju dzieci. Maluch dzięki nim uczy się kreatywności i logicznego myślenia oraz rozwija swoją motorykę. Odpowiednio dobrane zabawki do etapu rozwoju malucha mogą jeszcze bardziej przyspieszyć rozwijanie przez niego nowych, przydatnych umiejętności.

2. Przeznaczone dla dzieci w różnym wieku

Dużą zaletą zabawek drewnianych jest to, że bez najmniejszych problemów dopasujesz je do wieku swojego dziecka. Na stronie epinokio.pl znajdziesz zabawki przeznaczone zarówno dla noworodków, niemowlaków, jak i starszych dzieci. Co więcej, wiele dostępnych produktów wciągnie do zabawy nawet dorosłych! W ten sposób możesz zorganizować przyjemną zabawę dla całej rodziny.

3. Bezpieczeństwo

Takie zabawki są także niezwykle bezpieczne. W ofercie Epinokio znajdują się jedynie zabawki firm, które posiadają certyfikaty bezpieczeństwa CE lub DIN EN-71. Norma europejska EN 71 oznacza, że zabawka spełnia wymogi bezpieczeństwa i została przetestowana pod kątem właściwości mechanicznych i fizycznych. Twoje dziecko może zatem bawić się nią bez przeszkód, a Ty nie musisz się niczego obawiać.

4. Łatwość czyszczenia

Następną ogromną zaletą zabawek drewnianych jest to, że łatwo można utrzymać je w czystości. Jest to niezwykle ważne w przypadku zabawek, które towarzyszą maluchom w wielu miejscach, zarówno podczas zabaw na podłodze w domu, jak i zabaw na dworze. W końcu każdy rodzic wie, jak często dzieci umieszczają zabawki w buzi.

5. Wielofunkcyjność

Większość zabawek drewnianych zaprojektowana jest w sposób, który umożliwia dziecku wiele różnych zabaw. Przykładowo, przy użyciu klocków maluch zbuduje wieżę księżniczki, most, domek, a nawet zagrodę dla zwierząt. Dzięki temu swoje budowle może wykorzystać w dalszych zabawach i na przykład pobawić się w farmę. Identycznie sytuacja będzie wyglądała w przypadku takiego burgera. Poza samym ułożeniem zabawki, maluch może wykorzystać go do zabawy w sklep, dom, czy restaurację. Jest to świetny sposób na rozwój wyobraźni i kreatywności.

6. Odkrywanie świata

Zgodnie z zasadami Marii Montessori, ogromna ilość zabawek drewnianych przedstawia realne przedmioty i stworzenia. Dzięki temu dziecko może uczyć się i odkrywać świat. Co więcej, w ten sposób maluch może poznać domowe przedmioty codziennego użytku, których nie mógłby jeszcze używać w ich tradycyjnej formie. Przykładowo maluch może samodzielnie ugotować obiad na swojej zabawkowej kuchni lub pomóc rodzicom w remoncie przy użyciu bezpiecznych, zabawkowych narzędzi.

7. Niezniszczalność

Zabawki drewniane są praktycznie niezniszczalne. Niezależnie od tego ile razy wypadną Twojemu dziecku z rąk, nic się z nimi nie stanie. Solidne drewniane zabawki nie pękają, nie zaginają się i nie kruszą. Co więcej, drewno to taki materiał, który nie zmienia się pod wpływem temperatury. Właśnie z tych powodów drewniane zabawki pozostaną z Tobą i Twoją pociechą przez wiele lat w dalszym ciągu zapewniając dziecku wspaniałą zabawę.

8. Oszczędność i dobra inwestycja

Czy naprawdę piszemy o oszczędności, poruszając temat zabawek drewnianych, które są droższe niż zabawki plastikowe? Tak, ponieważ tego typu zabawki są świetną inwestycją.

Z poprzedniego punktu wiesz, że dobrej jakości zabawki drewniane są praktycznie niezniszczalne. Oznacza to, że możesz zainwestować więcej w kilka jakościowych zabawek drewnianych, które posłużą dziecku przez dłuższy czas, a łącznie wydasz podobną kwotę do tej, poniesionej na zakup kilkudziesięciu nietrwałych zabawek plastikowych.

Kwestią, którą musimy poruszyć, jest również to, co stanie się z zabawką po tym, jak Twoje dziecko z niej wyrośnie. W tej sytuacji wszystko zależy od Twojego podejścia. Zaliczasz się do grona osób, które uwielbiają przechowywać pamiątki? W takim razie bez przeszkód przechowasz takie zabawki w piwnicy lub na strychu. Twojej pociesze z pewnością zakręci się łezka w oku, gdy po kilku latach znajdzie swoje nienaruszone zabawki. Możesz je też zachować dla następnych pokoleń.

Jeżeli natomiast zaliczasz się do grona osób, które nie chce przetrzymywać w domu nieużywanych produktów, dla Ciebie również mamy dobrą wiadomość. Zabawki drewniane możesz w prosty sposób wystawić na sprzedaż w internecie. Dzięki temu przyczynisz się do radości kolejnego malucha, a także odzyskasz pieniądze włożone w zabawki, sprzedasz je prawdopodobnie drożej niż w dniu zakupu. Wraz z czasem, inflacją, zmieniającą się gospodarką przedmioty, które się nie niszczą zachowują swoją wartość.

9. Dbanie o środowisko

Kolejną zaletą, która dodatkowo pozytywnie wpływa na nasze środowisko, jest to, że zabawki drewniane są ekologiczne i w 100% biodegradowalne.

Ten punkt nawiązuje także pośrednio do kwestii poruszonych powyżej. Z tego powodu, że zabawki drewniane się nie niszczą, a Ty bez przeszkód możesz przekazać je w następne ręce, nie tworzysz zbędnych śmieci. W końcu zabawka, zamiast wylądować na śmietniku, posłuży jeszcze kilku następnym maluchom.

10. Prostota

Ostatnią kwestią, o której chcielibyśmy dzisiaj wspomnieć, jest to, że siła naprawdę tkwi w prostocie. Prosta forma zabawek sprawia, że dziecko chętniej wykorzystuje swoją wyobraźnię. Takie zabawki po prostu nie ograniczają zabawy maluchów. Wynika to także ze wspomnianej już dzisiaj wielofunkcyjności.

Czy warto kupować zabawki drewniane?

I jak? Wiesz już, dlaczego warto kupować drewniane zabawki dla swoich pociech? Jesteśmy przekonani, że tak. A to wszystko za sprawą 10 największych zalet zabawek tego typu. Pamiętaj zatem, że jeżeli chcesz, by Twoje dziecko chętniej korzystało ze swoich zabawek, a przy okazji łączyło tę zabawę z nauką i rozwojem, zabawki drewniane będą świetną inwestycją. Zarówno dla rodzica, jak i dla przyszłości malucha.

Polecane

pixel