Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Teatrzyk , Kukiełki, pacynki, marionetki

( ilość produktów: 32 )

Teatrzyk dla dzieci

Teatrzyk kukiełkowy to zabawka, która rozwija wyobraźnię, drobne zdolności motoryczne, logikę, wytrwałość, poczucie koloru, kształtu, fantazję oraz zaszczepia w dzieciach zamiłowanie do wystąpień publicznych.

Wszystkie dzieci od najmłodszych lat uwielbiają bajki, ale teraz Twój maluch nie będzie tylko oglądał i słuchał bajek, ale sam będzie je tworzył! Możesz pomóc swojemu dziecku i razem z nim wymyślać wiele pomysłów na historyjki z ulubionymi bohaterami.

Ta zabawka została wykonana w taki sposób, aby znacznie przyspieszyć rozwój dziecka, ponieważ poprawia sprawność motoryki rąk, która ma bezpośredni wpływ na rozwój mowy.

Nasz sklep oferuje wiele wersji postaci z najbardziej znanych bajek dla dzieci. Zamawiając kukiełki, marionetki, pacynki możesz wymyślać jeszcze więcej historii i odgrywać przedstawienia dla całej rodziny!

W katalogu znajdują się pacynki na rękę, pacynki na palce przedstawiające zabawne zwierzęta i postacie z bajek. Oferujemy także scenę kartonową, dzięki której można urządzić przedstawienie. Wszystkie przedstawione zabawki są doskonałe do wykorzystania w przedszkolu, szkole, świetlicy lub w domu zabaw.

Teatrzyk kukiełkowy dla dzieci - jakie korzyści

Teatrzyk dla dzieci z pacynkami to wspaniała zabawka, która ma wiele oddziaływań rozwojowych i psychologicznych, tak potrzebnych do harmonijnego rozwoju dziecka. Jest to nie tylko świetna zabawa dla całej rodziny, ale także skuteczny sposób radzenia sobie z wewnętrznymi problemami emocjonalnymi dziecka (np. trema, nieśmiałość).

Teatr dla dzieci jest świetny dla rozwoju:

 • pamięci
 • mowy (zwiększania zainteresowania dziecka książkami)
 • myślenia
 • wyobraźni i fantazji
 • kreatywności i artyzmu (umożliwia naukę gier z odgrywaniem ról)
 • pomaga radzić sobie z niepewnością dziecka

Teatrzyk dla dzieci w domu - jak zrobić?

Teatr lalek jest zabawką edukacyjną dla dzieci, a dla dorosłych okazją do ponownego wejścia w świat dzieciństwa.

Najszybszym i najprostszym sposobem na stworzenie teatru w domu jest zakup zestawu lalek z naszego sklepu i wystawienie razem z nim pierwszych przedstawień.

Można też zająć się pracami plastycznymi i samodzielnie wykonać lalki, kostiumy i scenę - to wspaniała opcja na wspólną pracę z dziećmi. Aby zainteresować dzieci, warto wykazać się kreatywnością i wspólnie wykonać papierowe bilety, dzięki którym będą mogły zaprosić na przedstawienie całą rodzinę. Jeśli Twoje dziecko potrafi czytać, przygotuj kartki z tekstami, aby nawet jeśli mali aktorzy będą bardzo zdenerwowani, mogli kontynuować występ.

Wskazówki dla rodziców

 1. Uważnie obserwuj zachowanie dziecka i słuchaj, co mówią lalki w jego rękach. Poprzez te przedstawienia można poznać wewnętrzny świat dziecka.
 2. Daj dziecku przykład, że im bardziej czuje się zrelaksowane na scenie, tym bardziej jest ciekawe widowni i tym więcej pozytywnych emocji przeżywa.
 3. Chwal go, śmiejcie się razem, odgrywajcie swoją rolę w sposób barwny i sugestywny.
 4. Nigdy nie besztaj ani nie próbuj doskonalić umiejętności aktorskich dziecka. Zależy ci na procesie, a nie na wyniku.
 5. Zrób wszystko, aby Twoje dziecko pokonało swoją nieśmiałość.
 6. Aby zabawa nie stała się nudna, należy okroić nieciekawy tekst i pozwolić małym aktorom kierować sceną.

Bądźcie śmiali, próbujcie nowych podejść do rozwoju i edukacji swoich dzieci!

Sklep Epinokio z chęcią pomoże! Oferujemy duży wybór wysokiej jakości, niedrogich zabawek i akcesoriów do teatrzyku kukiełkowego. Nasz zespół pracuje i chce, abyś miał więcej powodów do uśmiechu!

Życzymy miłych zakupów!

Zakres cenZakres cen
-
MarkaMarka
Pokaż tylko Pokaż tylko
  pixel