Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Konik na kiju, czyli popularny wśród dzieci hobby horse

2022-01-24
Konik na kiju, czyli popularny wśród dzieci hobby horse

Wyobraź sobie zabawkę, która nie tylko bawi, ale także pozytywnie rozwija Twoje dziecko. Taką, która zachęca je do ruchu zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Tak się składa, że taka zabawka istnieje! Jest nią niezwykle popularny konik na kiju. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej na jego temat.

Konik na kiju - co to za zabawka?

Konik na kiju, czyli hobby horse to zabawka uwielbiana przez dzieci. Do zabawy chętnie wykorzystają ją zarówno miłośnicy koni, jak i aspirujący rycerze.

Podstawowe koniki składają się z 3 elementów - drewnianego kija, przymocowanej do niego pluszowej głowy konia i uzdy. Producenci coraz częściej do koników dodają także specjalne akcesoria. Najczęściej są to dodatkowe, ozdobne uzdy, chusty i nausznice. Czasem możemy trafić także na specjalne ozdoby do włosów konia. Dzięki temu Twój maluch może ubrać swojego konia tak, by idealnie wpisywał się w rodzaj wybranej zabawy.

Warto także wspomnieć o tym, że koń na kiju występuje w dwóch odmianach - wersji ze zwykłym kijem oraz kijem zakończonym kółkiem. Ta druga propozycja idealnie sprawdza się dla młodszych pociech, które mogłyby mieć trudności z długim utrzymaniem konia w powietrzu.

Kolejnym dużym atutem konika jest to, że można się nim bawić zarówno w domu, jak i na dworze. Dzięki temu dziecko zyska kompana do zabawy na każdy dzień, niezależnie od pogody panującej za oknem.

Dziewczynka trzymająca w rękach konika na kiju.

Jakie korzyści niesie ze sobą konik na kiju?

Najlepsze zabawki poza samą radością i uśmiechem dziecka wspierają także jego rozwój. W końcu nie ma niczego lepszego i łatwiejszego niż rozwój przez zabawę! Tak się składa, że koniki na kiju również wpisują się do tej kategorii.

Dzięki zabawie konikiem na kiju Twoje dziecko dodatkowo będzie rozwijać:

  • kreatywność
  • wyobraźnię
  • koncentrację
  • równowagę i zdolności ruchowe

Tak naprawdę na to, jakie korzyści z zabawy otrzyma Twoja pociecha, największy wpływ ma sposób zabawy. Doświadczone maluchy podczas zabawy hobby horse skaczą nawet przez 140-centymetrowe przeszkody! Stanowi to zatem niezwykły trening nóg. Nie jest to jednak jedyny sposób na zabawę.

Mała dziewczynka skacząca przez niskie przeszkody na koniku na kiju.

Hobby horse - jak wygląda zabawa?

Wiesz już, że zaawansowani jeźdźcy używają konika na kiju do skoków. Sposobów zabawy jest jednak znacznie więcej. Dla pocieszenia troskliwych rodziców powiemy, że pozostałe z nich są mniej ekstremalne.

Konika można wykorzystać także podczas wyścigów, udawanych kuligów lub zabawy w stajnie. Podczas zabawy dziecko będzie mogło także wcielić się w rolę kowboja lub rycerza na koniu, którego zadaniem jest pilnowanie zamku i jego mieszkańców.

Chłopiec przebrany za kowboja, który w jednej ręce trzyma konika na kiju, a w drugiej czerwonego loda.

Konik na kiju - podsumowanie

Konik na kiju jest wspaniałą zabawką, uwielbianą przez maluchy. Dzięki niemu dzieci nie tylko zyskają wspaniałą zabawę, ale także rozwiną swoją kreatywność i równowagę. Co więcej, będzie to wspaniałym ujściem dla ich ogromnych pokładów energii. Spraw przyjemność swojemu dziecku i podaruj mu w prezencie takiego konika. Zapoznaj się z konikami na koniu dostępnymi w Epinokio. Znajdziesz u nas oba rodzaje koni - te na zwykłym kiju i te wyposażone w dodatkowe kółko.

Polecane

pixel