Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jeździki dla dzieci

2020-06-04
Jeździki dla dzieci

Jeździk dla dziecka – dobry pomysł na prezent

Dziecko zazwyczaj zaczyna chodzić w wieku około roku. Nieocenione w nauce chodzenia są różnego rodzaju zabawki, takie jak chodziki, pchacze, rowerki biegowe czy jeździki. Ułatwiają one i uprzyjemniają naukę chodzenia, czyniąc z tego dobrą zabawę. Jeździk to ciekawy pomysł na prezent na urodziny czy Dzień Dziecka. Jakie są zalety i wady jeździków oraz jak wybrać odpowiedni jeździk dla malucha? Podajemy kilka propozycji jeździków. 

Zalety i wady jeździków

 

Jeździk to rodzaj zabawki, którą dziecko porusza się poprzez odpychanie się nogami. Wspomaga więc to naukę chodzenia i jest dla malucha kupą frajdy i zabawy. Jeździki mają bardzo wiele zalet. Na przykład:

  • dziecko staje się bardziej mobilne i ma swobodę ruchu;
  • jeździki uczą zasad poruszania się pojazdem;
  • rozwija sprawność i koordynację ruchową i wzrokową;
  • rozwija mięśnie nóg dziecka, równowagę, stabilność, ćwiczy odpowiednią postawę i przyzwyczaja do aktywności fizycznej, która jest ludziom niezbędna;
  • dziecko może podejść do jeździka kiedy chce i kiedy chce z niego zejść, czego nie można powiedzieć o chodziku;
  • jeździk pozwala odciążyć rodziców, którzy nie muszą ciągle asekurować malucha;
  • jeździk może posłużyć dziecku na naprawdę długi czas;
  • ułatwia i przyspiesza naukę jazdy na tradycyjnym rowerku;

Żeby nie było tak różowo, jeździki nie są pozbawione wad, aczkolwiek nie jest ich tak wiele, jak zalet. Wady są tak naprawdę dwie. Pierwsza to wielkość tych zabawek. Są one dość spore i zajmą w mieszkaniu sporo miejsca, co może być kłopotliwe, jeśli dziecko nie ma własnego pokoju, tylko na przykład kącik w sypialni rodziców, co w przypadku niemowląt do nawet 2-3 roku życia jest dość częste. Po drugie, jeździk to dość droga zabawka. Tańsze mogą okazać się zawodne, a nawet niebezpieczne dla malucha, a droższe znacznie uszczuplą rodzicielski budżet. 

Jak wybrać odpowiedni jeździk dla dziecka?

 

Wybierając jeździk dla swojego dziecka należy kierować się kilkoma czynnikami. Po pierwsze, bardzo ważny jest wiek dziecka. Mniejszemu dziecku, które dopiero zaczyna stawiać pierwsze kroki, najlepiej kupić jeździk czterokołowy. Starsze mogą już poruszać się na trójkołowym lub nawet dwukołowym, jak rowerek. Drugi ważny aspekt to płeć. Inny jeździk wybierzemy dla dziewczynki, a inny dla chłopca. Chodzi tu zarówno o kolory, jak i wzory czy nadruki. Dziewczynce kupimy raczej jakiś różowy, fioletowy lub biały jeździk, a chłopcu czarny, niebieski, zielony czy czerwony. Bardzo istotne jest wykonanie takiego jeździka. Dobrze by było, gdyby był wykonany z wysokiej jakości materiałów, gwarantujących trwałość jeździka oraz oczywiście jego bezpieczeństwo. Jeździk powinien posiadać wszystkie niezbędne atesty. Nie powinien być ani zbyt ciężki, ani też za lekki. Dziecko nie może mieć problemów z korzystaniem z niego, ale musi też być stabilny, żeby maluch co chwilę się nie przewracał. Warto także pamiętać o zwróceniu uwagi na kółka, ponieważ plastikowe będą generowały większy hałas niż gumowe. Ma to znaczenie w przypadku, gdy dziecko będzie używało jeździka w domu. Wybierając jeździk, warto również zwrócić uwagę na to, czym interesuje się nasza pociecha. Istnieją bowiem różne modele jeździków. Chłopcu na pewno spodoba się jeździk w postaci radiowozu policyjnego lub wozu strażackiego albo samochodu wyścigowego czy motora. Dla dziewczynki zaś idealne będą pojazdy w kształcie zwierząt, ale jeśli chłopiec interesuje się zwierzętami, to również dla chłopca będzie to dobry pomysł.

Jeździki grawitacyjne i elektryczne

 

Bardziej zaawansowanymi wersjami jeździków są jeździki grawitacyjne oraz elektryczne. Grawitacyjne wyróżniają się oryginalnym wyglądem, bo przypominają nawet statki kosmiczne. Są sterowane jedynie energią dziecka. Maluch musi tylko kręcić kierownicą i nie musi używać nóg. Elektryczne jeździki zaś posiadają wbudowany akumulator oraz ładowarkę w zestawie. Taki pojazd nie wymaga od malucha żadnego wysiłku fizycznego. Kupując taki pojazd należy liczyć się z jeszcze wyższą ceną niż zapłacilibyśmy za zwykły, a także z tym, że akumulatory mają różny czas pracy. Przy słabym akumulatorze maluch nie pocieszy się zbyt długo dobrą zabawą. 

Przykłady jeździków dla dzieci

 

Oto kilka przykładów ciekawych jeździków dla maluchów. Chłopiec na pewno będzie zadowolony z takiego jeździka w kształcie wozu strażackiego, policyjnego, samolotu lub jeździk wyścigówka, dostępny w różnych kolorach. Dla dziewczynki świetnym wyborem będzie różowy jeździk lub fioletowy. Są także jeździki z motywami kwiatowymi. Proponowane przez nas jeździki są wykonane z wysokiej jakości materiałów, nie są ciężkie (ważą około 6 kg) i są odpowiednie dla dzieci w wieku od 12 miesięcy i ważące nie więcej niż 25 kilogramów. Taki jeździk na pewno stanie się ulubioną zabawką każdego malucha i na pewno pomoże w nauce chodzenia, poruszania się i w poznawaniu świata, bo dzieci są ciekawe świata i lubią wszystko poznawać szybko. 

Polecane

pixel