Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zabawki do piasku / Zabawki do piaskownicy / Zabawki plażowe

( ilość produktów: 125 )
Zakres cenZakres cen
-
MarkaMarka
+ Rozwiń- Ukryj
Pokaż tylko Pokaż tylko

  Zabawki do piasku - niezbędnik małego odkrywcy

  Zabawki do piasku to kategoria produktów, która zapewnia dzieciom nie tylko doskonałą zabawę, ale także wspiera ich rozwój motoryczny i kreatywność. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór zabawek, które umilą czas spędzony na świeżym powietrzu.

  Najpopularniejsze zabawki do piasku

  • Łopatki i grabki - podstawowe narzędzia małego budowniczego, dostępne w wersjach dla różnych grup wiekowych.
  • Foremki do piasku - umożliwiają tworzenie różnorodnych kształtów i budowli, rozwijając przy tym wyobraźnię przestrzenną.
  • Zestawy kreatywne - zawierające różne akcesoria do zabawy w piasku, takie jak wiaderka, młynki, samochodziki i wiele innych.

  Edukacyjne zabawki do piasku

  Zabawki do piasku to nie tylko rozrywka, ale również doskonała okazja do nauki przez zabawę. Produkty z tej kategorii pomagają dzieciom rozwijać zdolności manualne, koordynację wzrokowo-ruchową oraz zdolność planowania i realizacji projektów.

  Zabawa na świeżym powietrzu

  Zabawki do piasku zachęcają dzieci do spędzania czasu na zewnątrz, co jest niezwykle ważne dla ich prawidłowego rozwoju. Zabawa na świeżym powietrzu pozwala na kontakt z naturą, rozwija sprawność fizyczną oraz wspiera zdrowie psychiczne.

  Zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo

  W naszej ofercie znajdziesz zabawki wykonane z bezpiecznych, nietoksycznych materiałów, które są trwałe i przyjazne dla środowiska. Dbamy o to, aby nasze produkty były bezpieczne dla dzieci i nie szkodziły planetie.

  10 kreatywnych zabaw rozwojowych z zabawkami do piasku

  Zabawki do piasku oferują nieograniczone możliwości zabawy, która wspiera rozwój dziecka. Poniżej przedstawiamy 10 propozycji zabaw, które pobudzają wyobraźnię, rozwijają zdolności motoryczne oraz uczą współpracy. Każda z tych aktywności jest doskonałą okazją do nauki przez zabawę, zachęcając dzieci do kreatywnego myślenia i eksplorowania świata.

  1. Budowanie zamków z piasku

  Używając wiaderek i foremek, dzieci mogą tworzyć własne zamki z piasku. Ta aktywność rozwija zdolności konstrukcyjne oraz wyobraźnię przestrzenną.

  2. Skarby zakopane w piasku

  Zakop w piasku małe przedmioty i pozwól dzieciom odnaleźć je, używając łopatek i grabek. Zabawa ta rozwija umiejętności sensoryczne oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

  3. Kursy przeszkód dla samochodzików

  Twórz z piasku trasy z przeszkodami dla samochodzików. Dzieci uczą się w ten sposób planowania i rozwiązywania problemów.

  4. Pieczenie ciastek z piasku

  Wykorzystując foremki, dzieci mogą "piec" ciastka z piasku. To doskonały sposób na rozwijanie kreatywności i umiejętności manualnych.

  5. Tworzenie śladów zwierząt

  Użyj foremek w kształcie zwierząt, aby tworzyć ich ślady w piasku. Dzieci uczą się w ten sposób rozpoznawania zwierząt oraz rozwijają wyobraźnię.

  6. Zabawy matematyczne

  Przy pomocy foremek z cyframi i kształtów, wprowadź dzieci w świat liczb i prostych działań matematycznych, ucząc przez zabawę.

  7. Eksperymenty z wodą i piaskiem

  Pozwól dzieciom badać, jak różne ilości wody wpływają na konsystencję piasku, rozwijając ich umiejętności badawcze i zrozumienie naukowe.

  8. Tworzenie krajobrazów

  Zachęć dzieci do tworzenia różnorodnych krajobrazów, jak góry, jeziora czy rzeki, wykorzystując piasek, wodę i inne naturalne materiały. To rozwija zdolności planowania i rozumienie świata.

  9. Zabawy z literami i słowami

  Wykorzystując foremki w kształcie liter, dzieci mogą układać słowa w piasku. To świetny sposób na naukę czytania i pisania, rozwijający jednocześnie umiejętności językowe.

  10. Tworzenie ścieżek sensorycznych

  Używając różnych materiałów, jak kamienie, muszle czy patyki, twórzcie razem ścieżki sensoryczne w piasku. To zabawa, która rozwija zmysł dotyku i koordynację.

  Umiejętności rozwijane przez zabawki do piasku

  Zabawki do piasku to nie tylko źródło niekończącej się zabawy, ale również cenne narzędzie wspierające rozwój dziecka. Poniżej przedstawiamy listę 10 kluczowych umiejętności, które są rozwijane podczas zabawy z wykorzystaniem tych zabawek.

  • Koordynacja wzrokowo-ruchowa - poprawa zdolności koordynacji ruchów z tym, co widzą oczy.
  • Zdolności motoryczne - rozwój drobnych i dużych mięśni poprzez grabienie, kopanie, formowanie kształtów.
  • Kreatywność i wyobraźnia - stymulacja twórczego myślenia i wyobraźni podczas tworzenia różnych struktur z piasku.
  • Umiejętności społeczne - nauka współpracy i dzielenia się zabawkami z innymi dziećmi podczas wspólnej zabawy.
  • Rozwiązywanie problemów - znajdowanie kreatywnych rozwiązań podczas budowania i konstruowania z piasku.
  • Zdolności konstrukcyjne - nauka podstaw inżynierii i architektury poprzez budowanie zamków, mostów i innych struktur.
  • Umiejętności matematyczne - wprowadzenie do liczb i kształtów poprzez zabawę z foremkami.
  • Zrozumienie przyczyny i skutku - obserwacja, jak różne działania wpływają na piasek, np. dodanie wody zmienia jego konsystencję.
  • Umiejętności sensoryczne - eksploracja różnych tekstur i temperatur, co jest ważne dla rozwoju zmysłów.
  • Planowanie i organizacja - rozwijanie zdolności planowania poprzez projektowanie i realizację pomysłów na zabawę w piasku.
  pixel