Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zabawki muzyczne dla dzieci - dziewczynek i chłopców

( ilość produktów: 71 )

Instrumenty muzyczne dla dzieci

Instrumenty muzyczne to zabawki, które swoim wyglądem i brzmieniem są jak najbardziej zbliżone do prawdziwych instrumentów. Funkcjonalność tej zabawki pozwala na naukę podstaw muzyki, poznawanie i odgrywanie prostych utworów muzycznych, piosenek.

Nasz sklep oferuje szeroki wybór instrumentów muzycznych dla dzieci w przystępnych cenach. Jasne i kolorowe instrumenty są łatwe w użyciu. Z pewnością sprawią one wielką radość Twojemu dziecku.

Jeśli Twoje dziecko wykazuje zainteresowanie muzyką, najlepszym rozwiązaniem jest zakup muzycznych instrumentów dla dzieci w naszym sklepie, co możesz załatwić już teraz w ciągu kilku minut. Chętnie dostarczymy zakupiony towar.

Na naszej stronie można również zawsze zamówić zabawki instrumenty muzyczne dla przedszkola i szkoły. Znajdziesz tu szczegółowe, ilustrowane opisy najpopularniejszych instrumentów dla młodych muzyków. Oferujemy wysokiej jakości instrumenty muzyczne, które będą służyć bezawaryjnie przez wiele lat, rozwijając i wzbogacając zdolności muzyczne Twojego dziecka.

Rodzaje instrumentów muzycznych dla dzieci

Najlepiej jest wybrać zabawkowy instrument na podstawie zainteresowań i wieku dziecka. Wszystkie rodzaje instrumentów muzycznych dzielą się na kilka kategorii. Mają one różne cechy i różnią się pod względem konstrukcji, materiału, brzmienia i techniki gry.

Instrumenty perkusyjne

Do tej grupy należą Bębenek, Trójkąt, Jajko grzechotka, Janczary, Tamburyna i Zestawy perkusyjne. Instrumenty te rozwijają aparat przedsionkowy i poczucie rytmu. Odpowiednie dla dzieci od 1 roku życia. Grzechotki i Marakasy można kupić dla dzieci od 5 miesiąca życia, ponieważ są bardzo łatwe do trzymania w dłoni.

Instrumenty klawiszowe

Są to najbardziej uniwersalne instrumenty muzyczne, do których należą: Fortepiany i Pianina, Akordeon. Zabawki te rozwijają sprawność manualną, koordynację oko-ręka oraz drobne umiejętności motoryczne. Modele dla starszych dzieci mają podobny wygląd do instrumentów dla dorosłych. Dzięki dużej różnorodności można wybrać zabawkę dla dziecka w każdym wieku.

Instrumenty dęte

Należą do nich Flety, Gwizdki i Harmonijki. Wzmacniają i rozwijają górne drogi oddechowe dziecka. Ćwiczą one mięśnie jamy ustnej, dzięki czemu dziecko może zacząć mówić szybciej niż jego rówieśnicy. Proste gwizdki są odpowiednie dla dzieci od 1 roku życia, a flety i harmonijki w wieku 3 lat i starszych.

Instrumenty smyczkowe

Kolejna kategoria instrumentów, do której możemy dodać: Gitarę, Skrzypce, Bałałajkę i Cymbały. Idealnie nadaje się do rozwijania drobnych umiejętności motorycznych i koordynacji rąk, ponieważ dźwięki są wydawane podczas gry palcami, gdy dziecko pociąga za struny z pewną intensywnością i siłą. Odpowiednie dla dzieci w wieku od 3 lat.

Korzyści z instrumentów muzycznych

Instrumenty muzyczne to nie tylko zabawki, które mają zachwycić dziecko i sprawić, że będzie się przy nich dobrze bawiło. Są to zabawki edukacyjne i rozwojowe, które mogą wyzwolić talenty dziecka. Pomogą one również dziecku rozwijać się podczas zabawy.

 • Logiczne myślenie - podczas gry na instrumencie dziecko uświadamia sobie istnienie związku przyczynowo-skutkowego. Naciśnięcie przycisku powoduje emisję określonego dźwięku. Każdy klawisz (lub ciąg strun) ma inny dźwięk. Według psychologów w momencie, gdy dziecko zaczyna rozumieć te reguły, zaczyna grać wymyśloną przez siebie muzykę;
 • Słuch muzyczny - dziecko uczy się rozróżniać różne dźwięki i powstają pierwsze skojarzenia muzyczne. Zabawa zabawkami muzycznymi tworzy podstawy słuchu muzycznego;
 • Poczucie rytmu - rozwijane jest pojęcie szybkiego i wolnego tempa;
 • Drobna motoryka - rozwój następuje poprzez ciągły kontakt z zabawką, naciskanie klawiszy i przycisków lub granie na strunach;
 • Wyobraźnia i lepsza pamięć - dziecko zapamiętuje dźwięk danej nuty i odpowiadający jej klawisz. Wkrótce będzie w stanie odtwarzać proste sekwencje i samodzielnie wymyślać nowe.

Specjaliści twierdzą, że kształtowanie się i funkcjonowanie mowy w wielu aspektach zależy od wielu różnych dźwięków otaczających dziecko. Muzyka jest korzystna dla zdrowego rozwoju umysłowego dziecka.

Porady

 1. Wykonuj z dzieckiem ćwiczenia rozwojowe tylko wtedy, gdy jest ono w dobrym nastroju i ma pozytywne nastawienie do zabawy. Nauka muzyki z dzieckiem może być ciekawym i przyjemnym procesem, nigdy nie jest za późno na naukę gry na pianinie lub gitarze!
 2. Po pokazaniu dziecku zabawy pozwól mu samodzielnie powtórzyć to, co zobaczyło. Oczywiście, jeśli taka jest jego wola.
 3. Chwal dziecko za każde osiągnięcie. Wtedy z przyjemnością będzie się uczyć gier edukacyjnych, które są dla niego przydatne.
 4. Zabawę edukacyjną należy powtarzać wiele razy, aby dziecko dobrze zapamiętało nową wiedzę i umiejętności.
 5. Aby instrumenty muzyczne nie nudziły dziecka i utrzymywały jego zainteresowanie przez długi czas, zaleca się usuwanie ich z pola widzenia dziecka. I zwróć je po jakimś czasie. Możesz wykonać to ze wszystkimi zabawkami w domu.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że prezentując dziecku instrument muzyczny, należy opowiedzieć i pokazać, jak on działa. Pokaż, jak przyjemnie i ciekawie można spędzić czas z instrumentem muzycznym. Wtedy Twoje dziecko nie będzie chciało się z nim szybko rozstać.

Życzymy przyjemnych zakupów!

Zakres cenZakres cen
-
MarkaMarka
Pokaż tylko Pokaż tylko
  pixel