Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lalki, miśki, przytulanki, figurki, pacynki

( ilość produktów: 407 )
Zakres cenZakres cen
-
MarkaMarka
+ Rozwiń- Ukryj
Pokaż tylko Pokaż tylko

  Lalki - nie tylko zabawa, ale i edukacja

  Zabawa lalkami to nie tylko doskonała rozrywka dla dzieci, ale również ważny element ich rozwoju. Lalki stymulują wyobraźnię, uczą empatii i pomagają w nauce ról społecznych. W naszej ofercie znajdziesz lalki edukacyjne, które są doskonałym narzędziem wspierającym rozwój emocjonalny i społeczny dziecka.

  Rodzaje lalek

  • Lalki ubieranki
  • Lalki interaktywne
  • Lalki tradycyjne

  Miśki - przyjaciele na całe życie

  Miśki to nieodłączni towarzysze dzieciństwa, oferujący pocieszenie, bezpieczeństwo i wsparcie w trudnych chwilach. W naszej ofercie znajdziesz pluszowe misie różnych rozmiarów, które z pewnością staną się najlepszymi przyjaciółmi Twojego dziecka.

  Wybór misia

  • Misie z pozytywką
  • Misie sensoryczne
  • Klasyczne misie pluszowe

  Przytulanki - więcej niż zabawka

  Przytulanki to pierwsze zabawki, z którymi dziecko nawiązuje emocjonalną więź. Są one niezbędne do prawidłowego rozwoju emocjonalnego i sensorycznego maluchów. Nasz asortyment przytulanek został starannie wyselekcjonowany, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i komfort podczas zabawy.

  Przytulanki edukacyjne

  • Przytulanki z funkcjami sensorycznymi
  • Przytulanki interaktywne
  • Przytulanki z pozytywkami

  Zabawy rozwojowe z lalkami, miśkami i przytulankami

  Zabawki z kategorii lalki, miśki, przytulanki oferują nieograniczone możliwości do wspierania rozwoju dziecka. Poniżej przedstawiamy 10 propozycji zabaw, które stymulują wyobraźnię, uczą empatii, wspierają rozwój mowy oraz motorykę małą.

  1. Teatrzyk z lalkami

  Użyj lalek do stworzenia domowego teatru. Niech każda lalka odgrywa inną postać. To doskonały sposób na rozwijanie kreatywności i umiejętności narracyjnych.

  2. Piknik z misiami

  Zorganizuj piknik dla pluszowych misiów. Niech dziecko przygotuje jedzenie (np. z plasteliny), a potem wspólnie z misiami zje posiłek. To świetna okazja do nauki planowania i organizacji.

  3. Szpital dla przytulanek

  Stwórz szpital dla przytulanek, gdzie dziecko będzie mogło opiekować się "chorymi" zabawkami. To doskonała zabawa rozwijająca empatię i umiejętności opiekuńcze.

  4. Moda dla lalek

  Zaprojektuj i stwórz ubrania dla lalek. Dziecko może użyć starych skrawków tkanin lub papieru. To nie tylko zabawa, ale również sposób na rozwijanie zdolności manualnych i kreatywności.

  5. Zabawa w dom

  Użyj lalek i misiów do odgrywania scenek z życia rodzinnego. To doskonała metoda na naukę rolek społecznych i rozumienia emocji.

  6. Sklep z misiami

  Zbuduj sklep, w którym głównymi klientami będą misie i inne przytulanki. Dziecko może pełnić rolę sprzedawcy. To świetna zabawa wspierająca naukę liczenia i umiejętności interpersonalnych.

  7. Konkurs talentów z lalkami

  Organizuj konkurs talentów, gdzie każda lalka prezentuje swoje umiejętności. Dziecko może być jurorem. Zabawa ta rozwija wyobraźnię i umiejętność oceniania.

  8. Przytulankowe zoo

  Stwórz zoo z przytulanek i innych pluszowych zwierząt. To doskonała okazja do nauki nazw zwierząt, ich charakterystyki oraz dbania o środowisko.

  9. Opowieści przy ognisku

  Organizuj wieczory z opowieściami przy ognisku, gdzie głównymi bohaterami są lalki i misie. To doskonały sposób na rozwijanie umiejętności narracyjnych i wyobraźni.

  10. Budowanie domków dla lalek

  Używając kartonów, buduj domki dla lalek. To nie tylko zabawa, ale również doskonała okazja do rozwijania umiejętności planowania i zdolności manualnych.

  Umiejętności rozwijane przez zabawki z kategorii lalki, miśki, przytulanki

  Zabawki takie jak lalki, miśki i przytulanki są nie tylko źródłem radości dla dzieci, ale również cennym narzędziem wspierającym ich wszechstronny rozwój. Poniżej przedstawiamy listę 10 najważniejszych umiejętności, które są rozwijane podczas zabawy tymi zabawkami.

  • Kreatywność - tworzenie nowych scenariuszy i historii.
  • Umiejętności społeczne - interakcja z innymi dziećmi i lalkami jako postaciami.
  • Empatia - dbanie o zabawki rozwija zdolność do odczuwania i rozumienia emocji innych.
  • Umiejętności językowe - rozmowy z lalkami i opowiadanie historii wspomagają rozwój mowy.
  • Zdolności manualne - ubieranie lalek i manipulowanie małymi elementami zabawek.
  • Rozumienie ról społecznych - odgrywanie różnych ról i scenariuszy życiowych.
  • Umiejętność rozwiązywania problemów - znajdowanie rozwiązań dla wyimaginowanych problemów postaci.
  • Planowanie i organizacja - organizowanie przestrzeni do zabawy i tworzenie scenariuszy.
  • Koncentracja - skupienie uwagi na fabule i detalach zabawy.
  • Umiejętność współpracy - wspólna zabawa z innymi dziećmi wymaga negocjacji i podziału ról.
  pixel