Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kręgle dla dzieci

2020-10-02
Kręgle dla dzieci

Kręgle – sposób na zabawę i rozwój dziecka

Kręgle to gra, która jest świetną rozrywką zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. O ile dorośli mogą bawić się w profesjonalnych kręgielniach, o tyle dzieciom zostaje zabawa w domu. Na szczęście można kupić niemal w każdym sklepie z zabawkami, również w E-pinokio.pl, kręgle dla dzieci. Dlaczego warto zafundować dziecku kręgle?

W domu i na zewnątrz

Kręgle znakomicie nadają się do zabawy w domu, jak i na zewnątrz. W domu potrzeba na nie trochę miejsca, aby celować w nie kulką z odpowiedniej odległości. Jest to idealna zabawa dla całej rodziny, więc z powodzeniem można zabrać kręgle ze sobą do dziadków i zagrać razem z nimi. Starsze dzieci mogą grać w nią ze swoimi przyjaciółmi. Jest to fantastyczny sposób na spędzanie wolnego czasu, gdyż jest to zabawa pożyteczna i wspomagająca rozwój nawet małych dzieci.

Jak grać w kręgle?

Kręgle to bardzo prosta gra, w którą nawet nie raz grało już większość dorosłych. Polega na celowaniu kulką z odpowiedniej odległości w ustawione obok siebie kręgle tak, aby przewrócić jak najwięcej, a najlepiej wszystkie. Kulkę oczywiście toczy się po ziemi, a nie rzuca. Jest to więc gra, której zasady łatwo zrozumieją nawet małe dzieci, choć w ich przypadku można iść na pewne ustępstwa co do odległości, z jakiej mają zbijać kręgle. Każdy maluch będzie zachwycony, kiedy uda mu się trafić w choć jednego kręgla, nie mówiąc już o trafieniu w więcej. Jeśli maluch nie może trafić w żaden, należy dopingować go, aby się nie zniechęcał, tylko próbował dalej.

Co dają kręgle?

Kręgle to nie tylko fantastyczna zabawa, ale również bardzo pożyteczne zajęcie. Uczy dzieci cierpliwości, tego że nie można się poddawać, jeśli coś nie wychodzi. Ponadto jest to gra zręcznościowa, która zachęca maluchy do ruchu. Kręgle to świetny sposób na odciągnięcie dzieci od telewizorów, komputerów czy smartfonów i pokazanie im jak ważny dla człowieka, a tym bardziej dla dziecka jest ruch. Dla najmłodszych brzdąców zaś to świetna zabawka sensoryczna. Dzięki różnym barwom kręgli, dzieci uczą się rozpoznawać kolory. Takim maluchom warto wybrać kręgle miękkie, którymi nie zrobią sobie krzywdy i wykonane z bezpiecznych tworzyw. Pamiętajmy, że pierwszym odruchem dziecka w wieku do kilku lat jest branie wszystkiego, co wpadnie w ręce, do buzi. Również z kręglami tak bywa, więc zwracajmy koniecznie uwagę na materiał wykonania, kiedy je kupujemy.

Jakie kręgle wybrać?

Wybór kręgli dla dzieci na rynku jest naprawdę ogromny. Dostępne są kręgle wykonane z różnych rodzajów materiałów – plastikowe, z tworzyw miękkich i twardych czy drewniane. Ponadto można je kupić nie tylko w tradycyjnym kształcie, ale także w kształtach niestandardowych, jak na przykład zwierzątka. To, jakie kręgle będą odpowiednie dla naszego malucha zależy głównie od jego wieku. Najważniejsze jest, by zabawki były bezpieczne, więc najmłodszym maluchom najlepiej kupić miękkie kręgle w różnych kolorach czy kształtach zwierząt. Natomiast kręgle z twardszych materiałów i w standardowym kształcie będą lepszym wyborem dla starszych.

Kręgle w sklepie e-pinokio


W sklepie epinokio do wyboru są różnokolorowe kręgle, które można kupować w pojedynczych sztukach. Zaleca się kupienie po jednej sztuce każdego koloru albo przynajmniej w ulubionych kolorach naszej pociechy. Należy oczywiście pamiętać także o kupieniu osobno kulki. Oprócz kręgli w standardowych kształtach, dostępne w sklepie są także kręgle w kształtach nietypowych, jak na przykład zwierzątka, wróżki czy piraci. Oprócz kręgli plastikowych, do wyboru są także drewniane. Wszystkie kręgle w sklepie e-pinokio wykonane są z bezpiecznych nawet dla najmłodszych dzieci materiałów. Kręgle plastikowe wykonane są z dwóch rodzajów tworzywa – miękkiego i twardego, dzięki czemu maluch nie zrobi sobie krzywdy, ale też nie uszkodzi i nie odkształci kręgli. Ponadto kręgle są bezpieczne do wkładania do buzi. Można je kupić więc już bardzo małym dzieciom gwarantując im mnóstwo frajdy i świetnej zabawy i wspomagając ich rozwój.

Polecane

pixel