Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kalendarz adwentowy, czyli jak umilić dziecku oczekiwanie na święta?

2020-11-15
Kalendarz adwentowy, czyli jak umilić dziecku oczekiwanie na święta?

Jednym z najbardziej oczekiwanych przez dzieci okresem są Święta Bożego Narodzenia. To niezwykle magiczny czas wypełniony rodzinnymi spotkaniami, bliskością, ale i kochanymi przez dzieci prezentami. Najtrudniej jednak jest nauczyć dziecko cieszenia się nie tylko z samych tych dni, ale i zimowego okresu oczekiwania na nie. Jednym z najlepszych sposobów na radosne oczekiwania na święta, jest możliwość realnego odliczania. Do tego służą kalendarze adwentowe. To narzędzie, które nie tylko pozwoli dziecku odliczać, ale może również stanowić świetny element dekoracyjny mieszkania. W zależności od tego, na jaki wybierzemy kalendarz, może on wypełnić wnętrze niezwykłym świątecznym czarem. Jaki jednak wybrać kalendarz do własnego domu?

 

Dla każdego minimalisty wielkie świąteczne i krzykliwe ozdoby są nie tylko niemile widziane, ale zwyczajnie nie pasują do stylu aranżacji wnętrza. Na szczęście na rynku można spotkać również kalendarze adwentowe spełniające wymagania techniczne, a zarazem pasujące do wnętrz skandynawskich, nowoczesnych, czy zwyczajnie minimalistycznych. Wystarczy wówczas dobrać niewielki kalendarz, który nie tylko nie zajmie dużo przestrzeni, ale również nie będzie uzbrojony w liczne dekoracje typowo świąteczne. Jednym z takich kalendarzy, jest https://www.epinokio.pl/product-pol-297586-Kalendarz-adwentowy-papierowe-torebeczki.html. Do stworzenia takiego modelu użyto podstawowych materiałów, jakimi jest papier i sznurek. Cały kalendarz nie jest krzykliwie ozdobiony, ale również nie zabiera dużo miejsca. Można przyczepić drewnianymi klamerkami torebki do sznurka, a wewnątrz umieścić cukierki lub inne ulubione słodycze dziecka. Dzięki temu odliczanie wypełnione będzie słodkościami, ale również dobrą zabawą z odczepianiem kolejnych torebek.

 

Dla bardziej tradycyjnych rodzin, które nie stronią od dekoracji świątecznych, świetnym rozwiązaniem będzie bardziej dekoracyjny i większy kalendarz adwentowy. Najlepszym przykładem jest https://www.epinokio.pl/product-pol-307346-Kalendarz-adwentowy-Nostalgiczny-Domek-podswietlany.html. Drewniany domek jest nie tylko wyjątkowym narzędziem do odliczania dni, ale przede wszystkim stanowi niepowtarzalną dekorację salonu. Do szufladek z numerami dni można umieścić słodycze lub małe zabawki. Dzięki wytrzymałości drewna, dekoracja ta może służyć przez kilka sezonów. Wówczas wystarczy ją tylko odkurzyć i umieścić wewnątrz nowe niespodzianki. To rewelacyjne rozwiązanie dla każdej rodziny, która gustuje w trwałych i spektakularnych dekoracjach świątecznych.

 

Kolejną propozycją dla rodzin, które czują bożonarodzeniowy klimat, a we wnętrzu stawiają na przytulność i wielobarwność, jest https://www.epinokio.pl/product-pol-260590-Kalendarz-adwentowy-Buciki.html. Te kolorowe i miękkie dekoracje można zawiesić nad kominkiem, wzdłuż ściany lub w pokoju dziecięcym. Nie tylko świetnie się prezentują, ale przede wszystkim wykonane są z ekologicznych i trwałych materiałów. Do środka każdego bucika, można spakować mały drobiazg, który umili dziecku oczekiwanie na święta. Na koniec odliczania, wystarczy dobrze je spakować i przygotować do kolejnego sezonu. Ta adwentowa dekoracja jest wyjątkowym dodatkiem, który pozwoli każdemu domownikowi wczuć się w klimat świąt.

 

Niezależnie od wieku dziecka, jak i dorosłego adwent jest czasem gdy każdy domownik na swój sposób prowadzi przygotowania do świąt. Dużo łatwiej jest jednak znieść długie zimowe wieczory, gdy każdy dzień można odliczać za pomocą konkretnego kalendarza adwentowego, na którym uwieczniona jest liczba pozostałych dni. Znajdowanie ukrytych w saszetkach, szufladkach lub innym miejscu, malej niespodzianki, wprawi każde dziecko we właściwy nastrój. Ponadto odpowiednio dobrany kalendarz adwentowy to również niepowtarzalny sposób na udekorowanie wnętrza własnego domu. Różnorodność kalendarzy adwentowych sprawia, że można wybrać właściwy model do każdego wnętrza, tak by nie tylko twoje dziecko, ale i twój dom było gotowe na nadejście świąt.

Polecane

pixel