Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zośka piłka dla dzieci, czyli najlepszy prezent dla każdego

2020-12-01
Zośka piłka dla dzieci, czyli najlepszy prezent dla każdego

Jeśli nie wiesz co podarować swojemu dziecku, na tegoroczne święta, to może warto pomyśleć o zabawce kreatywnej, z tradycją i taką, którą bawili się również rodzice w dzieciństwie? Takim prezentem jest Zośka piłka dla dzieci. To nietuzinkowy prezent, który w przeciwieństwie do wielu interaktywnych zabawek z kolorowymi podświetleniami i brzęczącymi melodyjkami, zmusza wyobraźnię dziecka do większego wysiłku. Dlaczego jednak jeszcze warto kupić taką Zośkę dziecku?

 

Przede wszystkim jest to zabawka dla dzieci w najróżniejszym wieku. W zależności od umiejętności motorycznych każde dziecko może bawić się nią na inny sposób. Dzięki temu ma się pewność, że kupując Zośkę, po roku zabawka nie wyląduje na strychu nieużywana, lecz będzie towarzyszyła zabawom przez długi czas. Jest to zabawka na tyle kreatywna, że zabawy wymyślane do niej mogą odpowiadać nie tylko małym dzieciom, ale również nastolatkom. Można bawić się nią wspólnie, samodzielnie, jak i na podwórku z kolegami. Daje to bardzo dużo możliwości i zapewnia zainteresowanie nią przez długi okres.

 

Kolejną zaletą Zośki jest jej korzystny wpływ na rozwój motoryki, koncentracji i zdolności fizycznych dziecka. Nie ważne czy podrzucasz ją i łapiesz podczas wspólnej wyliczanki, czy dziecko stojąc samemu w pokoju kopie ją pobijając swój rekord. Za każdym razem wykorzystywane są umiejętności sensoryczne i motoryczne, co ma realny wpływ na polepszenie jakości koncentracji dziecka, a może skutkować poprawą stopni w szkole, czy też większą łatwość skupienia się na nauce. Udowodniono bowiem, że dziecko które w dobrym stopniu opanowało kopanie samodzielne Zośki, utrzymując ją w powietrzu posiada większą zdolność do koncentracji na jednym zadaniu. To wyjątkowa umiejętność, biorąc pod uwagę współczesne dystraktory uwagi, jakimi są telefon, komputer, czy telewizor.

 

Warto również zauważyć, że zabawka ta ma niespotykaną zdolność łączenia pokoleń. Ile rodziców grało w Zośkę i ucząc tego swoje dzieci, spędzi z nimi dużo czasu. Wspólne zainteresowania są wręcz bezcenną rzeczą w przypadku dorastającej młodzieży w domu. Co więcej taka zabawką może bawić się wspólnie młodsze i starsze dziecko. Jest ona idealna do zabaw grupowych, jak i samodzielnych. Z małym dzieckiem można uczyć się w ten sposób chwytania i refleksu, podrzucając ją do siebie wspólnie w kole. Starsze dziecko może ją kopać. Jest jednak ona również nośnikiem zabawy skrytej w nauce, mianowicie można ją podawać zadając dziecku pytania do klasówki lub z tabliczki mnożenia. Wymienianie się piłką jest świetnym sposobem na uprzyjemnienie (często znienawidzonej) nauki.

 

Wybierając Zośkę, należy jednak upewnić się, że jest wykonana z mocnych i trwałych materiałów. Jeśli ma służyć całej rodzinie, to powinna być właściwie zszyta, by wytrzymała podrzucanie, kopanie i inne zabawy. Warto również zadbać, by była ona odpowiednio ładna. Ima bardziej kolorowa i wzorzysta, tym chętniej dziecko po nią sięgnie. Świetnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po taki model https://www.epinokio.pl/product-pol-135741-Zoska-pilka-dla-dzieci-pomoce-Montessori.html. Nietuzinkowe kolory i wzory sprawiają, że piłka zachęca do zabawy nią, a szydełkowe aplikacje są kolejnym sposobem by w praktyce połączyć zainteresowanie różnych pokoleń.

 

Zabawka dla dziecka nie powinna za niego wszystko robić. Im bardziej interaktywna, tym mniej pozostawia miejsca pobudzaniu wyobraźni i kreatywności. Warto jest zadbać o to, by zabawka posiadała walory estetyczne, pasowała do pokoju dziecięcego, ale przede wszystkim służyła do kreatywnej i wspólnej zabawy. Tylko wówczas ma się pewność, że dziecko nie traci czasu na zabawę, ale podczas niej zyskuje wiele umiejętności, które później mogą zaowocować w lepszym uczeniu się, jak i poprawić zdrowy rozwój psychofizyczny dziecka. Zośka piłka dla dzieci jest zabawką, która łączy te wszystkie elementy. Dlatego jest nie tylko ponadczasowa, ale wciąż popularna i mile widziana w każdym domu. Ponadto łączy pokolenia i świetnie sprawdza się w rodzinnym spędzaniu wspólnie czasu. W tym roku postaw na tradycje, postaw na kreatywność, postaw na Zośkę.

Polecane

pixel