
Z naszego bloga

Kendama - zabawki dla dzieci
Przedstawiamy oryginalną i pomysłową (rodem z Japonii) zabawkę, która z pewnością uprzyjemni czas Twojemu dziecku, poprawi jego koncentrację i zdolności manualne.
Gra składa się z kilku elementów:
Można w nią grać samemu lub z przeciwnikiem. Rzecz nie jest łatwa i wymaga wiele sprytu i cierpliwości. Nawet proste chwyty i triki na początku sprawiają trudności. Najpierw trzeba opanować łapanie drewnianej kuli do jednej z trzech miseczek lub na szpicę umieszczoną na trzonku zabawki. Bardziej zaawansowane techniki, to łapanie kena na kulę, balansowanie kulą w różnych miejscach kena. Poszczególne triki można wykonywać jeden za drugim. Oczywiście to tylko dla najbardziej wytrawnych graczy. Kto wykona tricki szybciej lub dokładniej, ten wygrywa.
Więcej informacji i filmów z nagraniami gry znajdziecie w Internecie.
Uwaga: drewniana kula podczas gry obija się o kena i dlatego z biegiem czasu czerwona farba ulega powolnemu wytarciu.
Wymiary: wysokość 17 cm, szerokość 7 cm.
Metoda Montessori - zabawki artystyczne związane z ekspresją muzyczną, plastyczną i zręcznościową dziecka
Materiał: drewno lakierowane
Wiek: 4+
Metoda Marii Montessori
Celem pedagogiki M. Montessori jest wspieranie spontanicznej i twórczej aktywności dziecka, rozwijanie indywidualnych cech osobowości dziecka, wpływ na zdobywanie wiedzy, formowanie prawidłowego charakteru oraz umiejętności szkolnych i umiejętności współdziałania w grupie.
Cele te realizowane są poprzez pomoc dziecku w: osiąganiu długotrwałej koncentracji, uniezależnieniu od nagrody, rozwijaniu samodzielności i wiary we własne siły, rozwijaniu indywidualnych uzdolnień przy jednoczesnej umiejętności współpracy z innymi.
Zadania pedagogiki Montessori realizowane są przez uczenie przez działanie, nacisk na samodzielność, koncentrację i wytrwałość, naukę w ciszy, obserwację i przestrzeganie reguł – nie rań, nie niszcz, nie przeszkadzaj.
Ważną częścią Pedagogiki Montessori są pomoce dydaktyczne, najważniejsze cechy tych pomocy to: prostota, precyzja i estetyka wykonania, uwzględnienie zasady stopniowania trudności i możliwość samodzielnej kontroli błędów.
Dzięki właściwemu otoczeniu dziecko rozwija się w harmonijny sposób, czuje się radosne i szczęśliwe, szybko się uczy i rozwija z łatwością przyswajając kolejne zadania.