Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Zabawki drewniane  Gra planszowa dla dzieci, ludo goki - drewniana gra planszowa, gra dla 4 latka

Zabawki drewniane Gra planszowa dla dzieci, ludo goki - drewniana gra planszowa, gra dla 4 latka

Rozmiar
64,90 zł
brutto / szt.
Szybkie zakupy 1-Click(bez rejestracji)
14 dni na łatwy zwrot
Bezpieczne zakupy
Odroczone płatności. Kup teraz, zapłać za 30 dni, jeżeli nie zwrócisz
Kup teraz, zapłać później - 4 kroki
Przy wyborze formy płatności, wybierz PayPo.PayPo - kup teraz, zapłać za 30 dni
PayPo opłaci twój rachunek w sklepie.
Na stronie PayPo sprawdź swoje dane i podaj pesel.
Po otrzymaniu zakupów decydujesz co ci pasuje, a co nie. Możesz zwrócić część albo całość zamówienia - wtedy zmniejszy się też kwota do zapłaty PayPo.
W ciągu 30 dni od zakupu płacisz PayPo za swoje zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli chcesz, rozkładasz swoją płatność na raty.

 

Gra planszowa - Ludo

Któż z nas nie grał kiedyś w klasycznego, wszystkim znanego „Chińczyka”? Ta pasjonująca gra od lat skupia na sobie uwagę kolejnych pokoleń graczy! Grę przeznaczono dla czterech graczy. Wygrywa ta osoba, która najszybciej doprowadzi do bazy wszystkie posiadane przez siebie pionki. Wykonana z drewna gra planszowa "Ludo" fantastycznie rozwija u najmłodszych umiejętność logicznego myślenia oraz koncentracji.

Wymiary: 28 x 28 cm

Wiek: 4+

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OPIS I ZASADY GRY:

Gra „Ludo” przeznaczona jest dla 2 - 4 osób. Składa się z planszy, 16 pionków (po 4 pionki w każdym kolorze) i tradycyjnej kostki do gry

Krótki opis: W grze „Ludo” chodzi o to, by jak najszybciej przejść 4 pionkami przez wszystkie pola rozmieszczone dookoła planszy. Ma to być przebycie drogi z pozycji początkowej (tzw. „bazy”) do pozycji końcowej (tzw. „domku”) - szybciej niż pozostali gracze. Zawodnik, który jako pierwszy umieści swoje pionki w „domku”, wygrywa.

Reguły gry: Na początku rozgrywki zawodnicy biorący udział w grze ustalają kolejność, w jakiej będą wykonywać rzuty kostką, a także wybierają kolor pionków, którymi będą grać. Następnie ustawiają cztery pionki w wybranym przez siebie kolorze na „bazie” będącej schowkiem na pionki. „Baza” to kwadrat w kolorze wybranych pionków.

Po ułożeniu pionków na planszy, zawodnicy wykonują po 3 rzuty kostką (według ustalonej wcześniej kolejności). Gdy któryś z grających wyrzuci szóstkę, to kładzie jeden ze swoich pionków na polu startowym, a następnie rzuca kostką ponownie i przesuwa pionek o taką liczbę pól, jaką wyrzuciła kostka. Jeśli wszystkie pionki gracza są w „bazie” to podczas jednego ruchu przysługują mu 3 próby na wyrzucenie kostką sześciu oczek. Kiedy w „bazie” jest mniej pionków, gracz może rzucić kostką tylko raz.

Po wyjściu z „bazy” gracze przesuwają swoje pionki o tyle pól, ile oczek wyrzucą kostką. Gdy któryś z zawodników wyrzuci szóstkę, to oprócz tego, że może wyprowadzić kolejny pionek z „bazy”, może jeszcze zrezygnować z wyprowadzenia pionka. W zamian za to otrzymuje prawo do dodatkowego rzutu kostką. Np. jeśli gracz wyrzuci szóstkę i (rezygnując z wyprowadzenia pionka z „bazy”) zaraz potem wyrzuci trójkę, to posuwa się pionkiem o dziewięć pól do przodu (6 + 3 = 9). Jeżeli natomiast wyrzuci szóstkę i zaraz później na kostce znów wypadnie szóstka, to rzuca jeszcze raz i tak dalej. Nie może on jednak zrobić w ten sposób więcej niż trzy ruchy pod rząd.

Wskazówka: jeśli gracz wyrzuci 2 razy z rzędu szóstkę a w trzecim rzucie czwórkę, to może to wykorzystać na przesunięcie jednego pionka o 6 pól, wprowadzenie na pole startowe kolejnego pionka i przemieszczenie o 4 pola trzeciego pionka.
Kiedy pionek jednego z graczy stanie na polu, na którym stoi pionek przeciwnika, to nowoprzybyły pionek zbija pionek rywala, który w rezultacie musi wrócić do swojej „bazy”. Natomiast jeśli na polu tym znajduje się własny pionek gracza, to ruch taki jest zabroniony. Na jednym polu stać może bowiem wyłącznie jeden pionek.

Gdy zawodnik przejdzie swoim pionkiem dookoła całej planszy, to ma za zadanie wprowadzić swój pionek do „domku”.
Jeśli grający wprowadził swój pionek do „domku”, nie mając przy tym na planszy żadnych pionków i żadnej możliwości wykonania ruchu, to rzuca kostką tak, jak na początku gry, czyli 3 razy do momentu aż wyrzuci szóstkę. To samo dzieje się, kiedy wszystkie pionki gracza zostały zbite i nie ma on żadnej możliwości ruchu.

Zakończenie gry: Zwycięzcą gry zostaje ten zawodnik, który pierwszy wprowadzi swoje cztery pionki do „domku”. Jeżeli w grze brało udział trzech lub czterech uczestników, to pozostali gracze dalej mogą toczyć grę i walczyć o drugie oraz trzecie miejsce.

 

 

 

Marka
Symbol
56710
Kod producenta
4013594567107
Gwarancja
Stan
New
Polecane dla wieku
3-4 lata
5-6 lat
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Opinie o Zabawki drewniane Gra planszowa dla dzieci, ludo goki - drewniana gra planszowa, gra dla 4 latka

5.00
Liczba wystawionych opinii: 1
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Z czystym sumieniem polecam zakupy na EPINOKIO. Produkt dobrej jakości, starannie wykonany, cena adekwatna do produktu. Czasami warto zainwestować i mieć grę na lata. Chińczyk to świetna gra nie tylko dla małych dzieci, ale również dla tych większych. Wspomnienia z dzieciństwa, wspólna gra i czas spędzony w gronie rodzinnym bezcenne. Polecam =)
2018-01-10
MONIKA, RACIBÓRZ
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0

Z naszego bloga

Gry planszowe na wakacje, planszówki na deszczowe dni
Na wakacje czekam w tym roku z niecierpliwością. Mam już po kokardę porannego zdzierania z łóżek i codziennych wykładów „Po co człowiek musi chodzić do szkoły” o 6.55. Radosnego oczekiwania nie zatruwa mi pytanie, które w głowie każdego rodzica już od maja świeci z mocą różowego neonu: „Co zrobić z dziećmi przez dwa miesiące?”, gdyż wyjątkowo dobrze jestem przygotowana.
Czytaj więcej
pixel