Gra w rzucane, ringi , gra zręcznościowa dla dzieci serso goki - drewniana gra zręcznościowa, gra dla 3 latka
Gra -Rzutki - Ringi
Gra w rzutki - gra zręcznościowa
Gra w rzutki to znakomita propozycja rozrywki dla całej rodziny. Idealnie nadaje się na rodzinne popołudnia. Można w nią grać w domu i ogrodzie. Rzutki fantastycznie rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową oraz celność. Wygrywa ta osoba, która zbierze największa ilość punktów, rzucając sznurkowe kółka na drewniane paliki.
Gra składa się z podstawy - krzyżaka, na której jest 9 słupków oraz 5 obręczy. Podstawa wykonana w całości z drewna. Pierścienie natomiast wykonane ze sznurka połączonego drewnianym elementem.
Metoda Montessori - zabawki artystyczne związane z ekspresją muzyczną, plastyczną i zręcznościową dziecka
Wymiary: 56 x 56 cm
Materiał: drewno
Wiek: 3+
Zasady gry:
W grę może grać od 1 do 4 graczy. Na początku ustalcie satysfakcjonującą Was odległość od drewnianego stojaka. Wybierzcie kolor Waszych kółek i pierwszeństwo rzutu. Każdy gracz rzuca jednym kółkiem w jednym rzucie, później jest kolej następnego. Rzuconego poza stojak kółka nie można wykorzystać ponownie (chyba, że gracze ustalą inaczej). Paliki w stojaku oznaczono różnymi wartościami. Wygrywa ta osoba, która w finale po wszystkich rzutach zdobędzie największą liczbę punktów.
Metoda Marii Montessori
Celem pedagogiki M. Montessori jest wspieranie spontanicznej i twórczej aktywności dziecka, rozwijanie indywidualnych cech osobowości dziecka, wpływ na zdobywanie wiedzy, formowanie prawidłowego charakteru oraz umiejętności szkolnych i umiejętności współdziałania w grupie.
Cele te realizowane są poprzez pomoc dziecku w: osiąganiu długotrwałej koncentracji, uniezależnieniu od nagrody, rozwijaniu samodzielności i wiary we własne siły, rozwijaniu indywidualnych uzdolnień przy jednoczesnej umiejętności współpracy z innymi.
Zadania pedagogiki Montessori realizowane są przez uczenie przez działanie, nacisk na samodzielność, koncentrację i wytrwałość, naukę w ciszy, obserwację i przestrzeganie reguł – nie rań, nie niszcz, nie przeszkadzaj.
Ważną częścią Pedagogiki Montessori są pomoce dydaktyczne, najważniejsze cechy tych pomocy to: prostota, precyzja i estetyka wykonania, uwzględnienie zasady stopniowania trudności i możliwość samodzielnej kontroli błędów.
Dzięki właściwemu otoczeniu dziecko rozwija się w harmonijny sposób, czuje się radosne i szczęśliwe, szybko się uczy i rozwija z łatwością przyswajając kolejne zadania.