Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bezpieczne zabawki

Bezpieczne zabawki
Bezpieczeństwo naszego dziecka to najważniejszy aspekt wychowania, dlatego poszukujemy dla naszych pociech bezpiecznych zabawek. Również producentom i sprzedawcom zależy, aby zabawski były nie tylko ładne i estetyczne, ale spełniały także wszystkie normy bezpieczeństwa i posiadały wymagane certyfikaty.
Bezpieczne zabawki to gwarancja dobrego rozwoju dziecka i spokoju jego rodziców. Drewniane zabawki pozwalają dziecku na kontakt manualny z naturalnymi produktami. Dziecko ma okazję poznać specyfikę drewna, często jego fakturę i kolor.
Zabawki drewniane należą do jednych z najbezpieczniejszych także przez to, że projektowane są przez wizjonerów współczesnej techniki.
Wszystkie zabawki posiadają certyfikaty CE i są dopuszczone do sprzedaży w całej Unii Europejskiej. Zabawki sprowadzamy z następujących krajów - Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Belgia, Włochy oraz od rodzimych producentów. Stosowane przez producentów farby są bezpieczne dla dzieci.
Zarządzanie jakością produkowanych zabawekOświadczenie niemieckiego producenta Legler właściciela marki Small Foot Design
Dlaczego jesteśmy tym kim jesteśmy?
Od ponad dwudziestu lat zabawki marki Small Foot Design firmy Legler inspirują dzieci w całej Europie i towarzyszą im na codzień w zabawie, nauce i dorastaniu. Od pierwszego dnia położyliśmy duży nacisk na sprzedaż wysokiej jakości zabawek. Tak powstał jeden z największych w Europie asortyment drewnianych zabawek. Staramy się łączyć wysoką jakość produkowanych zabawek drewnianych z atrakcyjną ceną dla Klienta.
Wszystkie produkty, zarówno te wykreowane przez Nas jak i za pomocą naszych partnerów są trzykrotnie testowane przez wykwalifikowanych fachowców.
Recycling:
Wszystkie nasze zabawki spełniają ścisłe wymogi normy europejskiej EN 71 – dla każdego produktu wystawiamy własny certifikat zgodności z normą UE. Ponadto wszystkie zabawki są badane i testowane w niezależnym Instytucie Badawczym.
Materiały:
Drewno
Drewno wraz ze swoimi walorami jest najlepszym materiałem do produkcji zabawek. Ponadto jest surowcem odnawialnym i bardzo wytrzymałym – nasze zabawki przekazywane są często z pokolenia na pokolenie. Do produkcji naszych drewnianych zabawek wykorzystywane jest wysokiej jakości drewno z ponownego zalesiania.
Lakiery
Wszystkie farby i lakiery, które wykorzystujemy do malowania naszych zabawek są robione wyłącznie na bazie wody. Plastyfikatorów nie stosujemy.
Tkaniny & Tworzywa sztuczne
Oprócz drewnianych zabawek oferujemy także produkty wykonane z tworzyw sztucznych i tkanin. Tutaj stosujemy wymogi dyrektywy 2005/84/WE „Ograniczenia we wprowadzaniu do obrotu i stosowaniu niektórych substancji i preparatów niebezpiecznych.” Wszystkie nasze produkty wykonane z tkaniny i/lub tworzyw sztucznych, są badane przez inspekcję pracy na zawartość niebezpiecznych substancji i zachowują wszystkie wymagane normy. Wszelkie zmiany wymogów są zawsze brane pod uwagę.
Bezpieczeństwo zabawek.
Od pierwszej oceny wzoru, kontroli dostawców i seryjnej produkcji aż do opakowań, wszystko jest przez Nas dokładnie sprawdzane. Ciągły rozwój technologiczny jest szczególnie ważny przy coraz to nowszych wymogach. Specjalna inspekcja kontroluje także nasze dotychczasowo oferowane produkty. To pokazuje wyraźnie, że bezpieczeństwo zabawek jest dla nas bardzo ważne!
Napisy ostrzegawcze
Od lipca 2011 roku, UE nakazuje według obowiązującej dyrektywy, że zabawki, które mogą być niebezpieczne dla dzieci poniżej 3 lat muszą być specjalnie oznakowane. Odbywa się to przez umieszczenie napisu ostrzegawczego z opisem istniejącego zagrożenia. Informację tą zgodnie z wymogami konsument musi otrzymać w momencie zakupu. Najcześciej jest to specjalna infografika umieszczona na opakowaniu zabawki.
Sporządziliśmy dla Państwa dyspozycji całą listę napisów ostrzegawczych.
Wszystkie napisy ostrzegawcze dostępne tutaj: Warnhinweise gemäß neuer Spielwarenrichtlinie
Zalecenia wiekowe
Przy każdej Naszej zabawce natkniecie się Państwo na malutki symbol: zalecenia wiekowe. Rodzice i krewni często zastanawiają się, która zabawka jest najlepsza dla danego wieku. Symbole, które umieszczamy na opakowaniu pomogą podjąć decyzję i należy ich przestrzegać.
Zrównoważony rozwój & środowisko
Kogo jeszcze uszczęśliwiamy oprócz dzieci? Odpowiedź brzmi - środowisko :)
Zrównoważony rozwój i produkcja oszczędzająca surowce są bardzo istotne dla naszej Ziemi. Do naszych produktów używamy drewna krajowego z ponownego zalesiania. Ponadto, aktywnie przyczyniamy się do ochrony środowiska, przykładem jest to, że od 2007 roku produkujemy własną energię elektryczną. Roczna produkcja wynosi ponad 168.000 kW – jest to znacznie więcej niż sami jako firma zużywamy.Więcej na ten temat tutaj: Pressemitteilung Photovoltaik
Wpływające na klimat CO2 ślady redukujemy także używaniem papieru produkowanego wyłącznie z makulatury, korzystamy z neutralnego sposobu wysyłki Deutsche Post „GoGreen”, co przyczyniło sie w roku 2012 do zrekompensowania 7,14t CO2.
Używamy również opakowań wykonanych z materiału z certyfikatem FSC. Przez Forest Stewardship Council (FSC) zrównoważone wykorzystanie lasów jest gwarantowane dzięki czemu zużywamy mniej drzewa.
Aby uniknąć marnotrawstwa przy drukowaniu, kierujemy się zasadą WWF ® „Think before you print”.
Bezpieczne zakupy w Naszym Sklepie
pixel