- Pacynka na rękę to oryginalny prezent. Miękka zabawka, którą można się bawić, spać z nią i urządzić teatr domowy.
Pacynki dla dzieci goki - Smok - Pomoce Montessori
Pacynka na rękę to oryginalny prezent. Jest bardzo wesoła, zabawna i urocza. Możesz założyć je na rękę i pozwolić na poruszanie głową i łapkami. Piękność pacynki polega na tym, że jest ona miękka i wykonana z materiału soft touch. Możesz je przytulać, kłaść ze sobą w łóżku, trzymać przy twarzy i cieszyć się wrażeniami dotykowymi.
Oryginalność pacynki do teatrzyku polega na tym, że wygląda jak zwykła, miękka zabawka, ale założona na rękę ożywa i może nawet rozmawiać z dzieckiem. Świetnie sprawdzi się jako aktor w Twoim teatrze domowym. Twoje dziecko może wymyślić rolę dla pluszaka i będzie się nim bawić każdego dnia. Bez wątpienia stanie się ulubioną zabawką Twojego dziecka!
Pacynka pomoże urozmaicić dziecku czas wolny i jest świetną pomocą edukacyjną dla rodziców. Jest to doskonałe "narzędzie" do nieszablonowej nauki. Rozwija wyobraźnię, kreatywność, pamięć i uwagę, drobne umiejętności motoryczne. Można też zorganizować teatrzyk i wymyślać nieskończoną ilość nowych, ciekawych historii, w którym dziecko będzie uczyć się odgrywać rolę.
Cechy zabawki:
Wymiary: 22,5 cm
Zalecany wiek: 1+
Materiał: Tekstylia
Jakie są zalety miękkiej zabawki
Zaspokaja potrzebę uwagi, komunikacji
Kiedy dziecko ma ulubioną zabawkę, nie jest ona już tylko przedmiotem martwym, ale staje się przyjacielem. W tym przypadku rodzic musi sobie uświadomić: fajnie jest taką zabawkę mieć. Daje to dziecku możliwość nadrobienia braku komunikacji z Tobą, bo przecież nie możesz być z dzieckiem w każdej minucie.
Wsparcie i uspokojenie
Każdy z nas potrzebuje osoby (lub obiektu), z którą mógłby podzielić się swoimi niepewnościami i zmartwieniami. Dla dziecka pluszowa zabawka będzie przedmiotem, który stanowi swoiste podniesienie statusu w oczach innych: patrzcie, nie przyszedłem sam, ale z "pomocnikiem". Jest to bardzo dobre rozwiązanie na podniesienie nieświadomej samooceny.
Rozwój emocjonalny
Sama zabawka nie jest obiektem rozwojowym, pełni tę funkcję dopiero wtedy, gdy dorosły celowo zaczyna rozmawiać z dzieckiem przy zabawce i uczyć go: "Nakarmmy smoka"; "Zobacz, że jest smutny, bo..."; itd. W niektórych sytuacjach pluszak może być naprawdę nieocenionym pomocnikiem rodzica.
Metoda Marii Montessori
Celem pedagogiki Marii Montessori jest wspieranie spontanicznej i twórczej aktywności dzieci, rozwijanie ich indywidualności, wpływanie na zdobywanie wiedzy, kształtowanie charakteru i umiejętności szkolnych oraz umiejętności współpracy w grupie.
Cele pedagogiki Montessori realizowane są poprzez naukę przez działanie, nacisk na samodzielność, koncentrację i naukę w ciszy, obserwację i przestrzeganie zasad - nie szkodzić, nie niszczyć, nie przeszkadzać.