Układanka magnetyczna dla dzieci - śmieszne twarze - dziewczynka, pomoce montessori goki - zabawka magnetyczna, puzzle do układania, zabawka dla 3 latka
Układanka magnetyczna dla dzieci - Śmieszne twarze - Dziewczynka
Zabawa magnesami, z których można układać twarze, spodoba się dzieciom w różnym wieku - od 3-latków po starsze. Zestaw zawiera bogaty zestaw oczu, uszu, wąsów, nosów, ust, fryzur, a także ozdób i nakryć głowy - łącznie aż 85 detali do ułożenia na załączonej planszy. Dziecko może układać twarze według rysunkowych instrukcji, a może też puścić wodze fantazji i tworzyć najśmieszniejsze facjaty, jakie tylko wymyśli. Dużo śmiechu i świetnej zabawy gwarantowane. Poszczególne miny wyrażają różne emocje, które dziecko uczy się rozpoznawać w swobodnej zabawie. Bawiąc się, jednocześnie doskonali swoją motorykę, koordynację ręka-oko, ćwiczy koncentrację i skupienie.
Metoda Montessori - zabawka do ćwiczeń z praktycznego życia – związana z samoobsługą, troską o środowisko, zwyczajami i normami społecznymi.
Zestaw składa się z :
- opakowania tekturowego w formie księgi zamykanej na gumkę - z twarzą dziewczynki
- 63 elementów magnetycznych
- 9 kart z przykładowymi buźkami do ułożenia
Zabawkę dopracowano w najdrobniejszych szczegółach! Całość wykonana bardzo starannie. Już patrząc na opakowanie widzimy, że to coś ekskluzywnego. Planszę na czas zabawy wkłada się w specjalne rowki w pudełku, dzięki czemu jest ona stabilna. Opakowanie stanowi integralną część zabawki, bo plansza jest jego częścią, a wszystkie magnesy przechowuje się w środku. Gumka gwarantuje, że nic nie wypadnie z niego podczas przenoszenia czy stawiania na półce (można postawić pionowo obok książek).
Wymiary:
- opakowanie: 26,5 x 20,5 x 4,5 cm
- najmniejsze elementy mają wymiary: 20 x 7 mm, 150 x 10 mm; 10 x 10 mm
- największe elementy: 180 x 30 mm
Wiek: 3 +
Metoda Marii Montessori
Celem pedagogiki M. Montessori jest wspieranie spontanicznej i twórczej aktywności dziecka, rozwijanie indywidualnych cech osobowości dziecka, wpływ na zdobywanie wiedzy, formowanie prawidłowego charakteru oraz umiejętności szkolnych i umiejętności współdziałania w grupie.
Cele te realizowane są poprzez pomoc dziecku w: osiąganiu długotrwałej koncentracji, uniezależnieniu od nagrody, rozwijaniu samodzielności i wiary we własne siły, rozwijaniu indywidualnych uzdolnień przy jednoczesnej umiejętności współpracy z innymi.
Zadania pedagogiki Montessori realizowane są przez uczenie przez działanie, nacisk na samodzielność, koncentrację i wytrwałość, naukę w ciszy, obserwację i przestrzeganie reguł – nie rań, nie niszcz, nie przeszkadzaj.
Ważną częścią Pedagogiki Montessori są pomoce dydaktyczne, najważniejsze cechy tych pomocy to: prostota, precyzja i estetyka wykonania, uwzględnienie zasady stopniowania trudności i możliwość samodzielnej kontroli błędów.
Dzięki właściwemu otoczeniu dziecko rozwija się w harmonijny sposób, czuje się radosne i szczęśliwe, szybko się uczy i rozwija z łatwością przyswajając kolejne zadania.