Łatwy zwrot towaru
Gra edukacyjna dla Twojego dziecka. Kreator słów i mistrz matematyczny
Gra edukacyjna. Kreator słów i mistrz matematyczny - 2w1!!!
Szukasz dobrej edukacyjnej zabawki dla Twojego dziecka? Czegoś, co sprawi mu przyjemność, ale także pozytywnie wpłynie na rozwój intelektualny? Oto rozwiązanie! Nasza starannie wykonana drewniana gra planszowa łączy w sobie zalety dobrej rozrywki i edukacji. "Kreator słów i mistrz matematyczny" przeznaczony jest dla maksymalnie 4 graczy w wieku od 6 lat. Celem gry jest tworzenie nowych słów oraz rozwiązywanie zadań matematycznych. Taka zabawa wspiera rozwój strategicznego myślenia, uczy alfabetu oraz rozwija zdolności matematyczne.
Jest to jedna gra, która ma dwustronną tablicę, z jednej strony są literki, z drugiej cyferki
Metoda Montessori - zabawka sensoryczna – rozwijająca poznanie zmysłowe, służy pobudzaniu aktywności umysłowej.
Wiek: 6+
Wymiary: średnica 26,5 cm
-------------------------------------------------------------------------
Młyn ze słowami
Cel gry
Celem gry jest znalezienie jak największej liczby słów składających się z zaznaczonych liter. Kto znajdzie ich największą liczbę, ten wygrywa.
Przygotowania do gry.
Na pierścieniu do gry litery muszą być skierowane do góry. Przed rozpoczęciem gry należy ustawić cztery liczniki punktów na neutralnym polu obok "1" czyli na "Zerze". Następnie należy włożyć 7 kołków zaznaczających do otworów obrotowej tarczy. Najlepiej ustawcie je w nierównych dystansach. Każdy kołek zaznacza więc jedną
literę.
Reguły
Najmłodszy gracz ma prawo rozpocząć. Wybiera sobie pole z licznikiem punktów i siada za nim. Inni gracze również wyszukują sobie kolor do gry i siadają przy stole do gry. Gra toczy się na przemian zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
Wszyscy gracze próbują układać słowa z wybranych 7 liter, przy czym muszą się one
składać z przynajmniej 2 liter. Jeśli jako pierwszy znalazłeś słowo, mówisz je głośno i możesz za poprawne słowo zaznaczyć sobie punkt na swoim liczniku. W przypadku wątpliwości co do słowa należy użyć słownika, który został wcześniej przez was przygotowany.
Znaki specjalne takie jak "ó" i"ś" zamieniamy na "o" i "s". W innych przypadkach
postępujemy tak samo. Po tym jak został przyznany pierwszy punkt, masz prawo ponownie obrócić tarczę. Teraz od nowa szukacie słów. Kto pierwszy zdobędzie 8 punktów, ten wygrywa grę.
Teraz życzymy Wam dobrej zabawy z wyrazowym młynem.
Warianty gry.
Rozdzielcie 7 kołków nierównomiernie, dzięki temu znalezienie słów będzie
łatwiejsze. Możecie umówić się, że słowo będzie składać się co najmniej z 4 liter - dzięki temu gra będzie trudniejsza. Dorośli w porównaniu z dziećmi mają przewagę - dlatego oni zawsze muszą szukać słów z minimum 4 literami.
Express ze słowami.
Przygotowania do gry.
Tak samo jak w "Młynie ze słowami". Dodatkowo potrzebujecie kostki.
Reguły
Znowu chodzi o to, aby z 7 zaznaczonych liter ułożyć słowa.Rozpoczyna najmłodszy gracz i usiłuje ułożyć słowo z co najmniej 3 wylosowanych liter. Jeśli takie słowo znalazłeś musisz je głośno powiedzieć. Za każde ułożone słowo otrzymujesz
1 punkt. Masz jednak ograniczony czas na szukanie. Następny gracz rzuca kostką, podczas gdy ty rozmyślasz. Jeśli wyrzuci on kostką "6", to Twój czas się kończy. Jeśli to tego momentu nie znalazłeś słowa, to nie otrzymujesz punktu a kolejka przechodzi do następnego gracza. Wygrywa ten, kto pierwszy uzbiera 8 punktów.
Warianty gry
- podobnie jak w „Młynie ze słowami” w grze możecie zmieniać liczbę kołków i konieczną liczbę liter. Każdemu graczowi przysługuje ten sam czas na znalezienie słowa, na przykład 1 minuta.
Mistrz arytmetyki
Cel gry
Rezultat arytmetycznych ćwiczeń jest stały i ma wynosić - 24. Wygrywa ta osoba, która pierwsza osiągnie ten wymagany wynik przez 8 razy, wówczas otrzyma ona 8 punktów.
Reguły
Cztery numery są oznaczone losowo kołkami a dysk ustawiony jest w dowolnej pozycji. Jeśli udało Ci się jako pierwszemu osiągnąć wynik 24 możesz zapisać sobie 1 punkt
Przykład:
- jeżeli zostały wylosowane/ustawione cyfry 1,7,12 i 30, to można ułożyć równanie 30-7+1=24. Nie wszystkie wylosowane liczby muszą być użyte, ale każda cyfra może być użyta tylko raz.
Punkt otrzymuje tylko ta osoba, która pierwsza otrzyma wynik 24
Aby przejść do kolejnej rundy należy rzucić kostką i przesunąć dysk o tyle oczek ile zostało wyrzucone. Jeśli wylosowane cyfry w żaden sposób nie dadzą wyniku 24 należy wykonać kolejne losowanie.
Życzymy udanych rozgrywek!
Metoda Marii Montessori
Celem pedagogiki M. Montessori jest wspieranie spontanicznej i twórczej aktywności dziecka, rozwijanie indywidualnych cech osobowości dziecka, wpływ na zdobywanie wiedzy, formowanie prawidłowego charakteru oraz umiejętności szkolnych i umiejętności współdziałania w grupie.
Cele te realizowane są poprzez pomoc dziecku w: osiąganiu długotrwałej koncentracji, uniezależnieniu od nagrody, rozwijaniu samodzielności i wiary we własne siły, rozwijaniu indywidualnych uzdolnień przy jednoczesnej umiejętności współpracy z innymi.
Zadania pedagogiki Montessori realizowane są przez uczenie przez działanie, nacisk na samodzielność, koncentrację i wytrwałość, naukę w ciszy, obserwację i przestrzeganie reguł – nie rań, nie niszcz, nie przeszkadzaj.
Ważną częścią Pedagogiki Montessori są pomoce dydaktyczne, najważniejsze cechy tych pomocy to: prostota, precyzja i estetyka wykonania, uwzględnienie zasady stopniowania trudności i możliwość samodzielnej kontroli błędów.
Dzięki właściwemu otoczeniu dziecko rozwija się w harmonijny sposób, czuje się radosne i szczęśliwe, szybko się uczy i rozwija z łatwością przyswajając kolejne zadania.
Poradnik dla rodzica

Naturalne i bezpieczne zabawki dla dzieci? To jest możliwe!

Nauka przez zabawę – maluch poznaje literki
Każdy rodzic zastanawia się nad tym, kiedy i jak zacząć uczyć dziecko różnych rzeczy. Największy dylemat sprawia chyba nauka literek. Przecież dziecko i tak poznaje je dokładnie w szkole i tam uczy się czytania i pisania. Jednak zdecydowanie warto już wcześniej zachęcać dziecko do uczenia się literek, dzięki czemu łatwiej będzie mu później w szkole. Kiedy i jak więc uczyć maluchy literek?
Wiek : | 3-4 lata ,
5-6 lat |
