Na prezent wybieraj produkty oznaczone paskiem "Wysyłka w 48h", tylko te dotrą na mikołaja! Sprawdź czas dostawy w koszyku!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zabawki dla trzylatka i czterolatka

( ilość produktów: 1309 )

Zabawki dla trzylatka i czterolatka

Zabawki dla dzieci są ich pierwszym kontaktem ze światem, zaraz po najbliższych. Zabawki to pierwsze wprowadzenie dziecka do różnych dźwięków, kształtów i kolorów przedmiotów. Zabawki odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka, ale nie służą tylko do zabawy. Każdego dnia zabawki pomagają stymulować rozwój umysłowy i fizyczny dziecka, stosownie do jego wieku i możliwości.

Wszystkie dzieci mają kilka etapów rozwoju. W wieku trzech lat dziecko wkracza w nowy okres życia, w którym zaczyna uświadamiać sobie własną tożsamość. Często w tym okresie ważne stają się dla niego zabawki i inne rzeczy charakterystyczne dla jego płci.

Wybierając zabawkę dla dziecka, należy najpierw zaobserwować, co je najbardziej interesuje. Wybór odpowiednich akcesoriów do zabawy dla dzieci powinien przede wszystkim sprawiać im wiele radości, a także poszerzać horyzonty i umożliwiać zdobycie umiejętności niezbędnych do szybkiej socjalizacji. Oferta naszego sklepu obfituje w produkty, które rozwiną zdolności manualne i motoryczne, poprawią koordynację ręka-oko, przyczynią się do rozwoju słuchu muzycznego, a przede wszystkim pobudzają wyobraźnię najmłodszych członków rodziny.

Jakie zabawki dla trzylatki są potrzebne? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz czytając dalej.

Jak wybrać Zabawki dla 3 latka i Zabawki dla 4 latki?

We współczesnym świecie wiele uwagi poświęca się wczesnemu rozwojowi dzieci. Wielu rodziców preferuje zabawki służące wczesnemu rozwojowi dzieci i kieruje się wyłącznie ich użytecznością. Jednak dzieci w wieku trzech i czterech lat mają już swoje upodobania i zainteresowania, których nie należy ignorować ani narzucać im wyłącznie zabaw dydaktycznych. Dostępne powinny być również zabawki o charakterze rozrywkowym.

Dzieci w tym wieku potrzebują różnych zabawek, które będą rozwijać zarówno zdolności fizyczne, jak i umysłowe, uczyć zasad społecznych i budować umiejętności.

Zabawki sportowe dla dzieci

Dziecko potrzebuje aktywności fizycznej, aby w pełni się rozwijać. Bieganie, skakanie, pompki i podciąganie nie tylko wzmacniają mięśnie, ale także rozwijają zręczność, koordynację i szybkość reakcji. Podczas ćwiczeń, zwłaszcza na świeżym powietrzu, krew wzbogaca się w tlen, co prowadzi do poprawy aktywności mózgu.

Różnorodne zabawki mogą pomóc dziecku stać się silniejszym, szybszym i bardziej elastycznym, a także wyzwolić zdolności i ambicje przyszłego sportowca, jeśli dorasta ono w waszym domu. Przyjrzyjmy się kilku przykładom zabawek do aktywnej zabawy.

Aktywna zabawa ma na celu przede wszystkim rozwój fizyczny, dlatego w domu można urządzić miejsce do uprawiania sportu. Regularne ćwiczenia fizyczne wzmacniają układ odpornościowy i są najlepszym sposobem zapobiegania chorobom.

Zabawki wspomagające rozwój umysłowy

Do trzeciego roku życia dziecko nauczyło się już wielu przydatnych umiejętności. Nauczyły się mówić, oceniać swoje otoczenie, myśleć logicznie i fantazjować. Wszystkie te umiejętności należy jednak doskonalić, a także uczyć nowej wiedzy i zasad społecznych.

Najlepszymi pomocnikami w rozwoju dziecka są zabawki dla trzylatki:

  • Puzzle. Układanki. Domino. To ćwiczenie zachęca do rozwijania drobnych umiejętności motorycznych, wytrwałości.
  • Klocki. Są one potrzebne do rozwijania wytrwałości, koordynacji i uporu. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki lubią budować różne konstrukcje. Najważniejsze to wybrać taki zestaw konstrukcyjny, który będzie odpowiadał preferencjom dziecka. Podczas zabawy dzieci poznają kształty, kolory, prawa fizyki oraz pojęcia: góra-dół, więcej-mniej.
  • Zabawki Montessori. Takie zabawki są ważnym elementem rozwoju dziecka. Pomogą rozwijać logikę i pamięć u dzieci, uczą je rozumienia związków przyczynowo-skutkowych.
  • Zabawki edukacyjne. Zabawki z tej kategorii wprowadzą twoje dziecko w cyfry i litery, figury geometryczne, zaznajomią się z zegarem, zaznajomią się z Bezpieczeństwo na drodze i wiele więcej.
  • Zabawki kreatywne. Uwolnij twórczy potencjał swojego dziecka. Wspierają one wszechstronny rozwój dziecka i rozwijają jego zdolności motoryczne. Zabawa z dzieckiem rozwija jego umiejętności społeczne i wyobraźnię. Podczas tych zajęć dziecko uczy się cierpliwości, podejmowania samodzielnych decyzji i panowania nad emocjami.

Zabawki do odgrywanie ról

Od trzeciego roku życia dziecko jest świadome swojej przynależności do określonej płci, a wiele dzieci zaczyna naśladować zachowanie rodziców. Czas na gry fabularne. Jak często widzimy dziewczynę udającą mamę podczas kołysania lalką. Albo piękna księżniczka, która idzie na bal, a chłopcy to silny i odważny wojownik. Gry fabularne są bardzo ważne dla dzieci, ponieważ przyczyniają się do szybkiej socjalizacji, uczą zasad zachowania w społeczeństwie, poszerzają słownictwo i rozwijają inteligencję. Oczywiście nie można obejść się bez takich zabawek jak:

  • Lalki. Pluszaki. Wiele osób uważa, że ​​lalki i akcesoria to ulubiona zabawka każdej dziewczyny. Ale w rzeczywistości istnieją lalki, które mogą stać się ulubioną zabawką chłopca od 3 roku życia. Są to roboty-transformatory, superbohaterowie, żołnierze itp. Chłopcy nagradzają ich głosami, postaciami, odgrywają scenki, uczą się komunikować poprzez grę.
  • Zabawa w Dom (zestawy tematyczne). Wybór takich zabawek jest ogromny. Zabawa w sklep, Zabawkowe jedzenie, Strażak i Policjant, Lekarz i Kucharz, Fryzjer itp. Dzieci przymierzają się w różnych rolach, co z kolei wzbudza ich zainteresowanie iw przyszłości pomoże w wyborze zawodu.
  • Teatrzyk , Kukiełki, Pacynki, Marionetki. Zabawa w teatr jest jednym ze sposobów komunikowania się z dzieckiem i budowania przyjaznych relacji. Zabawa wzbogaca słownictwo dziecka i intensyfikuje rozwój mowy. Rozwija pamięć, wyobraźnię i myślenie. Takie występy pomagają dziecku rozluźnić się i pokonać nieśmiałość.

Prezenty dla 3 latka - co wybrać?

W ciągu roku jest wiele świąt, w czasie których wielu rodziców, dziadków, wujków, cioć i innych członków rodziny staje przed pytaniem: jaki prezent dla 3 latki kupić? Boże Narodzenie, urodziny, Dzień Dziecka, Wielkanoc czy inne święta zachęcają nas do szukania prezentu dla trzylatka. Każdy z nas pragnie znaleźć idealny prezent dla 3 letniej dziewczynki lub prezent dla chłopca 3 lata, który będzie idealny dla dziecka i będzie dla niego interesujący i przydatny.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór zabawek i z łatwością wybierzesz prezent dla dziecka, które obchodzi urodziny lub inne święta. Każdy może znaleźć zabawkę odpowiadającą jego życzeniom i możliwościom cenowym - dobry prezent nie zawsze oznacza drogi.

Prezent dla dziewczynki

Na prezent dla trzyletniej dziewczynki można wybrać wiele ciekawych i edukacyjnych zabawek, takich jak: lalki, puzzle, zabawki pluszowe, zabawki do odgrywania ról, zabawki muzyczne, zabawki kreatywne, klocki, różne układanki i wiele innych zabawek, które sprawią radość Twojemu dziecku.

Prezent dla chłopca

Na prezent dla 3 latka chłopca można kupić zabawki takie jak: samochody, zestawy budowlane, pociągi i akcesoria do nich, zabawki sportowe, zabawki do odgrywania ról, rowerki, zabawki muzyczne i wiele innych prezentów.

Prezenty dla dziewczynek lub dla chłopców z pewnością należy wybrać zgodnie z hobby i zainteresowaniami dziecka, to na pewno dotashu wiele wrażeń i radości w tym dniu.

Podsumowanie

Psychologowie twierdzą, że wiek 3-4 lat to wiek szczególny! To właśnie wtedy otwierają się talenty dziecka, wyłania się niezależna osobowość i pojawia się głębokie pragnienie poznania świata. Ze względu na swój wiek nadal traktuje wszystko jak zabawę. W tym momencie zadaniem rodziców jest nadanie grze bardziej realistycznego charakteru oraz stymulowanie rozwoju intelektualnego i fizycznego dziecka.

Czasami trudno jest określić, która zabawka dla dzieci 3 lata jest "odpowiednia". Nie za nudne, nie za skomplikowane, odpowiednie do wieku i zainteresowań dziecka. Sklep Epinokio to skarbnica zabawek dla trzylatków i czterolatków. Wśród naszych propozycji można znaleźć stylowe jeździki metalowe, rowerki biegowe, puzzle, układanki, drewniane dinozaury do złożenia, tekturowe domki i zamki do pokolorowania, lalki, drewniane instrumenty muzyczne i klocki, a także torby i plecaki, idealnie nadające się na wycieczkę lub wyjście do przedszkola. Na szczególną uwagę zasługują zestawy kuchenne – trzyletnie i czteroletnie maluchy uwielbiają naśladować sceny z życia dorosłych, a kuchenne akcesoria imitujące te prawdziwe, dobrze im znane z domowej kuchni, dodatkowo będą stymulować ich wyobraźnię. Podobną funkcję będą również spełniały specjalne zestawy sklepowe i stragany, drewniane zestawy do nauki krojenia i warsztaty samochodowe.

Wszystkie prezentowane zabawki dla trzylatki i zabawki dla 4 latki zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, i posiadają wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa.

Zapraszamy do zakupów!

Sklep Epinokio to skarbnica zabawek dla trzylatków i czterolatków. W tym wieku dziecko bawi się już zazwyczaj zabawkami typowymi dla swojej płci. Wybierając zabawkę dla dziecka warto najpierw poobserwować co je najbardziej interesuje. Akcesoria do zabawy dla maluchów powinny przede wszystkim sprawiać im mnóstwo frajdy i stymulować ich prawidłowy rozwój. Oferta naszego sklepu obfituje w artykuły, które będą rozwijać zdolności manualne i motoryczne, poprawią koordynację wzrokowo-ruchową i będą sprzyjać kształtowaniu słuchu muzycznego, a przede wszystkim pobudzą wyobraźnię najmłodszych członków rodziny. Wśród naszych propozycji można znaleźć stylowe jeździki metalowe, rowerki biegowe, puzzle, układanki, drewniane dinozaury do złożenia, tekturowe domki i zamki do pokolorowania, lalki, drewniane instrumenty muzyczne i klocki, a także torby i plecaki, idealnie nadające się na wycieczkę lub wyjście do przedszkola. Na szczególną uwagę zasługują zestawy kuchenne – trzyletnie i czteroletnie maluchy uwielbiają naśladować sceny z życia dorosłych, a kuchenne akcesoria imitujące te prawdziwe, dobrze im znane z domowej kuchni, dodatkowo będą stymulować ich wyobraźnię. Podobną funkcję będą również spełniały specjalne zestawy sklepowe i stragany, drewniane zestawy do nauki krojenia i warsztaty samochodowe. Wszystkie prezentowane zabawki dla trzylatków i czterolatków zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów i posiadają wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa. Zapraszamy do zakupów!

 

 

Zakres cenZakres cen
-
MarkaMarka
Pokaż tylko Pokaż tylko
    pixel