Na prezenty od zajączka wybieraj produkty oznaczone paskiem "Wysyłka w 24h", tylko te dotrą przed Wielkanocą.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zabawki dla rocznego i dwuletniego dziecka

( ilość produktów: 883 )

Zabawki dla małych dzieci

W jaki sposób dziecko poznaje ten świat? Oczywiście z zabawkami! Dziecko spędza większość czasu na zabawie, dzięki niej uczy się mówić, rozwija drobne zdolności motoryczne, wyobraźnię i logiczne myślenie. Dlatego ważne jest, aby zabawki pełniły kilka funkcji - rozrywkową i rozwojową. Dzisiaj nie jest trudno znaleźć ciekawą, edukacyjną zabawkę, ale aby dokonać właściwego wyboru, trzeba zrozumieć, do czego każda z nich jest przydatna dziecku w tym wieku.

Jakich zabawek potrzebuje dziecko w wieku 1-2 lat?

Zabawki dla rocznego dziecka różnią się nieco od zabawek dla dziecka dwuletniego. Istnieje wiele zabawek, które nie będą istotne i interesujące, gdy dziecko dorośnie, ale większość z nich będzie towarzyszyć dziecku przez ponad rok. Na przykład zakupione Pchacze dla dzieci (?) przestają spełniać swoje główne zadanie (pomóc w chodzeniu) i z pewnością wkrótce staną się niepotrzebne, ale książka, pluszaki, zabawka muzyczna będą interesować dziecko przez długi czas. Eksperci zalecają, aby zwracać uwagę na proste zabawki wykonane z naturalnych materiałów, ponieważ im mniej funkcji ma zabawka, tym więcej czynności wykonuje dziecko, co czyni je bardziej kreatywnym.

Głównym celem zabawek dla rocznego dziecka, podobnie jak dla dwulatka, jest pomoc w rozwijaniu niezbędnych umiejętności. Rozumiemy jednak, że dwulatek jest bardziej inteligentny. Możesz kupić mu bardziej skomplikowane zabawki.

Zabawki dla rocznego dziecka

Jak już pisaliśmy powyżej, zabawki na roczek mają nieco inne zadania. Jedną z najważniejszych umiejętności dziecka w tym wieku jest nauka chodzenia. W tym momencie, pomocnikami dla rodziców stają się różne chodziki.

Pchacz. Zabawki dla dzieci

Pchacze dla dzieci są świetnymi pomocnikami. Wszystkie dzieci są inne - niektóre biegają już w wieku jednego roku, a inne wahają się, czy postawić pierwszy krok. W miarę jak dziecko rośnie, rośnie też jego potrzeba poznawania otaczającego go świata. Swoboda ruchu znacznie szybciej poszerza horyzonty dziecka, trenuje ciało i poprawia jego koordynację.

Zabawki wspomagające rozwój mowy

Rozwój mowy jest kolejną ważną umiejętnością dziecka, ale zanim przejdziemy do listy zabawek, warto zaznaczyć, że rozwój mowy odbywa się poprzez interakcję z ludźmi, przede wszystkim z rodzicami. Chcielibyśmy teraz zaproponować kilka zabawek, które pomogą dziecku szybciej opanować tę umiejętność.

Książki

Meow, woof, ga-ga-ga. Mniam, mniam, mniam to prawdopodobnie pierwsze słowa, jakie wypowiada Twoje dziecko, ponieważ nie mówi ono o tym, co myśli, ale o tym, co widzi i czuje, o przedmiotach, obiektach i czynnościach, które są dla niego ważne i interesujące. Czytając książkę, dziecko słyszy i zapamiętuje, a później próbuje samodzielnie powtarzać te dźwięki. Warto pamiętać, że obecnie istnieje szeroka gama książek mówiących, które są również atrakcyjne dla dziecka.

Flety, gwizdki i harmonijki

Takie zabawki można znaleźć w różnych materiałach: drewnianych, plastikowych, metalowych i ceramicznych. Zabawka ta jest doskonała do rozwijania prawidłowego wydechu, nauki kontroli oddechu i kształtowania silnego, ukierunkowanego strumienia powietrza, co jest ważne dla mowy w ogóle oraz dla trudnych głosek: ś, ź, rz, sz, r itp.

Figurki postaci i zwierząt

Zwierzęta figurki są idealne dla dzieci w wieku 1-2 lat, które chętnie poznają świat, są ciekawe wszystkiego i kochają zwierzęta. Dzięki naszym zabawkom zabawa będzie przyjemna i przyniesie wiele satysfakcji, rozwijając wyobraźnię i ćwicząc drobne umiejętności motoryczne, co stymuluje rozwój mowy. Ta zabawka będzie służyć dziecku przez wiele lat.

Zabawki rozwijające logikę

Klocki. Sorter. Kostka. Bawiąc się zabawkami z tej kategorii, dzieci uczą się rozróżniać przedmioty ze względu na ich kształt (duże lub małe). Rozwijane są zdolności motoryczne i koordynacja ruchowa. Oczywiście na tym etapie dziecko nie będzie w stanie zbudować wieży ani ostrosłupa, ponieważ na początku lubi tylko wiercić zbudowane przez siebie wieże. Należy to przyjąć ze spokojem, ponieważ dziecko poznaje świat na swój własny sposób. Stopniowo dziecko nauczy się prawidłowo budować i używać wszystkich zabawek. Wybierając zabawki, należy preferować materiały naturalne.

Zabawki muzyczne

Muzyczne zabawki dla rocznego dziecka zapoznają dziecko z pierwszymi muzycznymi dźwiękami. Zabawki te muszą być jednak dostosowane do wieku i możliwości dziecka. Oto kilka przykładów, które można kupić w naszym sklepie epinokio: Drewniany gwizdek, Janczary, Marakasy, Jajko grzechotka, Ksylofon i wiele innych.

Zabawki dla 2 latka

W miarę jak dziecko rośnie, rosną też jego potrzeby. Zakres zainteresowań dziecka jest znacznie szerszy, co oznacza, że zabawki na kolejny etap rozwoju należy wybierać zgodnie z jego umiejętnościami i zainteresowaniami.

Jak wybrać odpowiednią zabawkę? To pytanie zadaje sobie każdy rodzic. Aby prawidłowo odpowiedzieć na to pytanie, przyjrzyjmy się poszczególnym kategoriom. Jakie są przydatne zabawki dla dwulatka.

Zabawki edukacyjne

Kostki wspaniała zabawka, która będzie Ci służyć przez wiele lat. W miarę jak dziecko rośnie i rozwija się, zabawa kostkami pozostanie dla niego interesująca i ważna przez bardzo długi czas. Jeśli na początku dziecko wierci wieże, to teraz może z łatwością sam zbudować wieżę. A co najważniejsze, zabawka ta nie straciła swoich głównych zadań. Jeśli na początku maluch uczył się budować wieżę, rozwijając koordynację ruchową, to w wieku dwóch lat ta umiejętność jest nadal aktualna. W prostej grze (Kto zbuduje najwyższą wieżę) dziecko również pracuje nad koordynacją ruchową, tyle że teraz zadanie jest o wiele trudniejsze.

Puzzle i Układanki.W naszym sklepie mamy ogromny wybór drewnianych puzzli. Podczas zabawy dziecko ćwiczy pamięć, logiczne myślenie, koordynację i zdolności motoryczne. Zaletą tych zabawek jest ich wytrzymałość i trwałość.

Pomoce montessori.Wszystkie te zabawki mają bezpośredni pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Logiczne myślenie, koordynacja ruchowa, rozwój motoryki, rozumienie powiązania przyczynowo-skutkowe.

Zabawki muzyczne

Muzyczne zabawki dla dwulatka to coś więcej niż tylko hałas i brzęk. Dzięki zabawkom muzycznym dziecko po raz pierwszy poznaje muzykę, a muzyka, jak wiemy, ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Muzyka kształtuje wrażliwość dziecka, pomaga rozwijać wyobraźnię i fantazję, a także rozwija słuch muzyczny i poczucie rytmu.

Rowery. Samochodzik jeździk

Rowerki i Samochodzik jeździk mogą być przydatne zabawki dla 2 latka. Jakie są zalety tych zabawek?

 • Możliwość korzystania z Samochodzika jeździka, Jeździka dla dzieci od najmłodszych lat - od drugiego roku życia. Szeroki zakres rozmiarów sprawia, że jest on odpowiedni nawet dla najmniejszych dzieci.
 • Wprowadza pojęcie równowagi i pozwala dziecku skoncentrować się na utrzymaniu równowagi bez obawy przed upadkiem, ponieważ stopy zawsze dotykają podłoża i zawsze je podtrzymują.
 • Rozwija także zdolność dziecka do szybkiego reagowania, oceny trasy i jej nawierzchni oraz manewrowania na niej.
 • Sprawia, że pracuje całe ciało, co jest przydatne dla prawidłowego rozwoju fizycznego.
 • Rowerki pomaga nauczyć się zasad ruchu drogowego.

Zabawki do piaskownicy

Zabawa z piaskiem jest dla dzieci źródłem szczególnej radości. Zaspokajają one potrzebę rozwoju dotykowego, ćwiczą koordynację ręka-oko i doskonalą motorykę małą. Zabawy z piaskiem - to nie jest próżna rozrywka: przynoszą dziecku nie tylko wiele radości, ale także - wymierne korzyści, ponieważ zabawa ta wiąże się z kształtowaniem operacji myślowych i wyobraźni, samodzielności i umiejętności wyznaczania celów. Zabawy z piaskiem to świetny sposób na rozładowanie stresu, podniesienie na duchu i ustabilizowanie stanu emocjonalnego dzieci.

Podsumowanie

Dziecko najszybciej rozwija się w pierwszych dwóch latach swojego życia, kiedy chłonie wiedzę jak gąbka. Każdy rodzic wie, że najskuteczniejszą formą nauki jest oczywiście zabawa. Z powyższego tekstu jasno wynika, że aby dziecko mogło się w pełni rozwijać, niezbędne jest posiadanie różnorodnych zabawek. Zabawki te będą rozwijać i kształtować umiejętności niezbędne w życiu, cechy charakteru, wytrwałość, determinację i inne.

Zabawki dla rocznego dziecka powinny być łatwe w użyciu i zrozumiałe. Dodatkową zaletą jest to, że zabawka jest wykonana z naturalnego, trwałego materiału. Dzięki temu może być używana przez długi czas!

Zabawki dla 2 latka: Wybór zabawek powinien być dokonywany w sposób odpowiedzialny. W tym wieku można już dostrzec zainteresowania dziecka, których nie należy ignorować. Wskazane jest również wybieranie zabawek w taki sposób, aby były one interesujące i istotne dla dziecka przez długi czas, stopniowo komplikując zasady gry (aby inwestycja nie poszła na marne). Zarówno dla dziecka rocznego, jak i dwuletniego bardzo ważna jest jakość zabawek.

Nasz sklep wychodzi naprzeciw potrzebom najmłodszych i ich rodziców - prezentujemy wyjątkowo bogatą kolekcję zabawek dla rocznego dziecka i zabawek dla dwuletniego dziecka, które poprawią jego motorykę i sprawność manualną, rozwija wyobraźnię i koncentrację oraz nauczą logicznego myślenia. W ofercie naszego sklepu online znajdziecie wiele kolorowych, ślicznych zabawek, często w kształcie różnych zwierzątek, samochodzików i laleczek, które zachwycą każdego maluszka. Są to m.in. grzechotki, gryzaki, maty edukacyjne, sortery, puzzle, wózki-chodziki, pluszaki, materiałowe książeczki, kostki edukacyjne, pętle motoryczne, układanki motoryczne, zabawki do pchania i ciągnięcia, jeździki, konie na biegunach, klocki, piłeczki i wiele innych. Pragniemy podkreślić, że wszystkie prezentowane zabawki dla rocznego dziecka i zabawki dla 2 latka są wykonane z najwyższej jakości surowców i pomalowane farbami całkowicie dla nich bezpiecznymi. Jest to szczególnie ważne dla najmłodszych, którzy poznają świat głównie organoleptycznie.

Drodzy Rodzice, zabawki edukacyjne z pewnością pozytywnie wpłyną na rozwój Waszej pociechy. Nie czekajcie i już teraz wybierzcie zabaweczkę dla swojego maleństwa. Zapraszamy serdecznie do zakupów w naszym sklepie!

Dziecko najszybciej rozwija się w pierwszych dwóch latach swojego życia, kiedy chłonie wiedzę jak gąbka. Każdy rodzic wie, że najskuteczniejszą formą nauki jest oczywiście zabawa. Wychodzimy naprzeciw wymaganiom najmłodszych i ich rodziców – przedstawiamy wyjątkowo bogatą kolekcję zabawek dla rocznego dziecka i zabawek dla dwuletniego dziecka, które usprawnią ich zdolności motoryczne i manualne, rozwiną wyobraźnię i koncentrację oraz nauczą logicznego myślenia. W ofercie naszego sklepu online znajdziecie wiele kolorowych, ślicznych zabawek, często w kształcie różnych zwierzątek, samochodzików i laleczek, które zachwycą każdego maluszka. Są to m.in. grzechotki, gryzaki, maty edukacyjne, sortery, puzzle, wózki-chodziki, pluszaki, materiałowe książeczki, kostki edukacyjne, pętle motoryczne, układanki motoryczne, zabawki do pchania i ciągnięcia, jeździki, koniki na biegunach, klocki, piłeczki i wiele innych. Pragniemy podkreślić, że wszystkie prezentowane zabawki dla rocznego dziecka i zabawki dla dwuletniego dziecka są wykonane z najwyższej jakości surowców i pomalowane farbami całkowicie dla nich bezpiecznymi. Jest to szczególnie ważne dla najmłodszych, którzy poznają świat głównie organoleptycznie. Drodzy Rodzice, zabawki edukacyjne z pewnością pozytywnie wpłyną na rozwój Waszej pociechy. Nie czekajcie i już teraz wybierzcie zabaweczkę dla swojego maleństwa. Zapraszamy serdecznie do zakupów w naszym sklepie!

 

InneInne
Zakres cenZakres cen
-
Pokaż tylko Pokaż tylko
  Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
  Zamknij
  pixel