Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Puzzle, klocki i gry planszowe dla dzieci

( ilość produktów: 275 )

Puzzle, klocki i gry planszowe dla dzieci

We współczesnym świecie istnieje wiele odmian klocek dla dzieci. Większość zabawek z tej kategorii w naszym sklepie jest wykonana z drewna. Zabawki drewniane to nie tylko hołd dla przeszłości, ale przede wszystkim materiał przyjazny dla środowiska, który nie powoduje zatruć u dzieci. Taki prezent pomaga dziecku poznać świat zewnętrzny i zbliżyć się do natury. Zabawki wykonane z drewna mają wiele pozytywnych cech w porównaniu z plastikiem. Zabawki wykonane z drewna są minimalistyczne i proste, co pozwala na kreatywny rozwój dziecka, dając mu pełną swobodę w puszczaniu wodzy fantazji.

Puzzle

Historia puzzli sięga ponad 250 lat wstecz. Przez ponad dwa stulecia dzieci nie straciły zainteresowania tą grą i nawet dziś, gdy pojawiło się wiele zabawek interaktywnych, puzzle pozostają interesujące i aktualne. Ta fascynująca zabawka ma imponującą listę przydatnych umiejętności, które dzieci nabywają w trakcie zabawy. Zabawkę tę można również śmiało przypisać działaniu antystresowemu, ponieważ podczas zabawy uspokaja ona układ nerwowy dziecka.

Dzisiejsza oferta zachwyci każdego nabywcę. Producenci puzzli dołożyli wszelkich starań, aby każdy mógł wybrać zabawkę odpowiadającą jego zainteresowaniom. Nie sądzimy, by dzieci miały taki wybór dwieście lat temu, ale dziś możemy znaleźć puzzle o dowolnej tematyce, wielkości i z dowolnego materiału. Jakie umiejętności i cechy rozwijają puzzle? W jakim wieku można kupować puzzle dla dzieci? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Dlaczego dzieci potrzebują puzzli?

Zawsze, gdy zamierzamy kupić dziecku zabawkę, zastanawiamy się, co dobrego z niej wyniknie, poza tym, że sprawi mu przyjemność. Puzzle to wspaniała zabawka, którą Twoje dziecko pokocha i która przyniesie mu wiele dobrego. Puzzle są wspaniałym prezentem nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Dlatego dziś porozmawiamy o korzyściach płynących z układania puzzli dzieci i dla dorosłych.

 • Przede wszystkim gra ta rozwija logikę. Dziecko analizuje każdy krok, aby sprawdzić, czy element pasuje do rozmiaru, kształtu i koloru, i w ten sposób rozwija logiczne myślenie.
 • Kolejną zaletą tej gry jest rozwijanie wyobraźni. Aby stworzyć cały obraz, należy go sobie wyobrazić i mieć w głowie podczas gry.
 • Pamięć i uwaga. Należy stale mieć na uwadze ogólny obraz, aby wybrać odpowiednie elementy. Kawałek po kawałku dziecko zapamiętuje, gdzie jest jakiś element, aby w razie potrzeby móc do niego wrócić. Rozwija to krótkotrwałą pamięć wzrokową.
 • Dzieci, które lubią układać puzzle, rozwijają drobne zdolności motoryczne i koordynację ruchową. Puzzle składają się z kilku elementów, które należy ułożyć jeden po drugim, co nie zawsze jest łatwym zadaniem dla małych dzieci. Ale to właśnie wtedy, gdy dziecko układa elementy puzzla, rozwija drobne zdolności motoryczne palców, a jego ruchy stają się znaczące i precyzyjne. Ułatwia to również dzieciom naukę trzymania pióra i pisania w późniejszym okresie.
 • Zmniejszenie poziomu stresu i niepokoju. Praca nad układankami jest dość monotonna - przez większość czasu trzeba po prostu analizować małe elementy. Jednak takie zadanie jest w stanie całkowicie "wyłączyć" wszystkie inne ludzkie myśli, co pozwala na szybkie oderwanie się od problemów i zmartwień. Nierzadko porównuje się efekt zabawy z puzzlami z efektem medytacji. Zabawka ta jest więc przydatna nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.

To nie jest cała lista korzyści płynących z układania puzzli. Pomyśl, jak wiele uwagi i koncentracji wymaga ta czynność. Jest więc oczywiste, że układanie puzzli wyzwala takie cechy, jak dokładność, uważność, cierpliwość i wytrwałość. Jest to po prostu interesująca i zabawna zabawa.

Kiedy kupić swoje pierwsze puzzle?

Po zapoznaniu się z zaletami tej zabawki nie ma wątpliwości, że im wcześniej dziecko zacznie się nią bawić, tym więcej pozytywnych rezultatów uzyskamy. Ani psychologowie, ani nauczyciele nie podadzą Ci konkretnej liczby, kiedy kupić dziecku tę zabawkę, ponieważ wszystkie dzieci są inne i każde dziecko jest indywidualne. Oczywiście, wybierając układankę, należy zwrócić uwagę na pewne zalecenia.

 1. Im młodsze jest Twoje dziecko, tym większe powinny być elementy układanki. Kawałki puzzli są jeszcze nie do opanowania dla dziecka. W miarę jak dziecko rośnie, gra powinna stawać się coraz bardziej złożona. Aby gra nie stała się łatwa i nudna, dziecko musi się starać.
 2. Materiał. Dla bardzo małych dzieci polecamy drewniane układanki. Nie zepsują się w trakcie zabawy, jak to się dzieje w przypadku papierowych puzzli, i nie ma obawy, że dziecko nagle weźmie kawałek do ust. Drewniane układanki są solidne i zapewnią Tobie i Twojemu dziecku wiele radości przez długi czas. Im dziecko jest starsze, tym ostrożniej i odpowiedzialniej będzie traktować zabawki. Na tym etapie można kupić puzzle wykonane z mocnej tektury, a później puzzle standardowe.
 3. Na każdym pudełku znajdują się wytyczne dotyczące wieku. Zalecamy trzymanie się tych zasad, ale także indywidualny dobór zabawek. Jeśli widzimy, że dziecko potrafi złożyć duże obrazki, nie należy oczekiwać, że będzie ono dostosowane do wieku. Jeśli zabawka jest odpowiednia dla wieku dziecka, ale rodzic wie, że dziecko nie jest jeszcze na nią gotowe, może jeszcze trochę poczekać.

Klocki

Większość rodziców na początku okresu wzrostu i rozwoju dzieci kupuje najmniejsze, nieskomplikowane piramidki. Wielu rodziców intuicyjnie rozumie przydatność tych piramid, ale określenie, na ile przydatne będą klocki, jest trudniejsze. I jak wydobyć z gier z klockami dla dzieci maksymalny efekt rozwojowy. W tym właśnie postaramy się pomóc.

Wiele osób może pomyśleć: "Co w tym takiego skomplikowanego? Oczywiście, nie ma w tych zabawkach nic szczególnie skomplikowanego, ale jeśli zależy Ci na wyniku i chcesz pomóc dziecku w osiągnięciu jak największych korzyści z tej zabawy, warto poznać kilka podstawowych zasad.

Niektóre zasady:

 • W młodym wieku zainteresowanie dziecka jest najważniejszym i praktycznie jedynym bodźcem, na którym możemy polegać. To, czym małe dziecko nie jest zainteresowane, jest dla niego praktycznie bezużyteczne w rozwoju. Dlatego staramy się oferować gry, które sprawiają dziecku przyjemność.
 • Nigdy nie zmuszaj dziecka do zabawy, gdy nie ma na nią ochoty, i kończ grę, zanim dziecko straci zainteresowanie.
 • Bardzo ważne jest, aby dziecko odniosło sukces, dlatego gry powinny być na tyle wymagające, aby dziecko musiało podjąć wysiłek, ale jednocześnie możliwe do wykonania nawet z niewielką pomocą. Jeśli gra jest łatwa dla Twojego dziecko, lub zbyt trudną, postaraj się to zauważyć i zaproponuj mu zadanie dostosowane do jego możliwości.
 • Należy wybrać dobry czas na granie w gry edukacyjne. Najlepiej, gdy dziecko nie jest głodne, zmęczone lub zajęte jakąś bardzo ważną czynnością. Tak, aby nie wzbudzać w dziecku negatywnych emocji.

Jak wybrać klocki dla dzieci? Odpowiedź jest prosta: zależy to przede wszystkim od wieku dziecka. W naszym sklepie znajdziesz bogaty wybór klocków dla wszystkich grup wiekowych i do różnych zadań. Oto kilka przykładów:

Sorter dla dzieci

Drewniana piramida może być dwojakiego rodzaju: w jednym przypadku części tego samego kształtu różnią się kolorem; drugi wariant to taki, w którym części tego samego kształtu są również tego samego koloru. Lepiej wybrać pierwszą opcję, aby dziecko nie odniosło wrażenia, że np. wszystkie kwadratowe elementy są niebieskie, albo że kwadrat i niebieski to to samo.

Efekty kształcenia:
 • Rozwój drobnych umiejętności motorycznych.
 • Nauka rozpoznawania kształtów geometrycznych po nazwach.
 • Umiejętność utrzymania uwagi i skupienia się na grze przez 3-5 minut lub dłużej.
 • Nauka układania piramidy, w zależności od kształtu części lub koloru.

Przykład gry:

Połóż przed dzieckiem wszystkie elementy z 3 zestawów i poproś, aby ułożyło je w określony kształt. Na przykład, zaproponuj złożenie wszystkich kwadratów. Dobrze jest, jeśli do zabawy włączy się także osoba dorosła: "Ja zrobię kółka, a ty kwadraty.

Układanka 3d kolorowe klocki

Jest to uniwersalny i mile widziany prezent dla każdego dziecka. Tę układankę można wybrać dla dziecka w każdym wieku. Konstrukcja tej układanki i wytrzymały materiał pozwalają na wielokrotne jej używanie.

Efekty kształcenia:
 • logiczne i przestrzenne myślenie
 • Uwaga
 • Wytrwałość
 • Umiejętności w zakresie motoryki małej
 • Poszerza horyzonty, a dziecko cały czas uczy się czegoś nowego dzięki jasnym obrazkom.

Za pierwszym razem można ułożyć układankę, aby pokazać dziecku zasadę działania.

Klocki kamienne

Zestaw zawiera zwykle kilka elementów, które mają jakiś kształt lub literę. Podczas zabawy dziecko może uczyć się kształtów, liter i nie tylko. Ta zabawka nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Efekty kształcenia:
 • Stymulują aktywność umysłową
 • Rozwija wyobraźnię
 • Zdolności twórcze
 • Koordynacja oko-ręka i myślenie przestrzenne
 • Uczy i bawi w tym samym czasie
 • Bloki kamienne są wykonane z naturalnych surowców: oleju lnianego, piasku kwarcowego, kredy i barwników. Bezpieczne dla dzieci.

Klocki drewniane dla dzieci

Deseczki drewniane to najbardziej uniwersalna zabawka, którą muszą mieć zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Nie ma dziecka, które w pewnym momencie swojego rozwoju nie lubiłoby budować z nich wież. Gdy dziecko rośnie, ta zabawka rośnie razem z nim. Na początku budował wieże, które wznosiły się ku niebu, dziś z tych klocków można zbudować wspaniały most lub garaż dla kolekcji samochodów. Dziewczynki mogą zbudować kawiarnię lub zamek z przerażającym smokiem, który porwał księżniczkę.

Prezentowany produkt zaspokoi pragnienia każdego dziecka. Klocki drewniane do układania zawiera tablice w różnych kolorach. Doskonałe do zabawy indywidualnej i grupowej, podczas której dziecko rozwija umiejętność współpracy.

Efekty kształcenia:
 • Rozwija umiejętności twórcze
 • Stymuluje myślenie i wyobraźnię
 • Uczy i bawi w tym samym czasie
 • Rozwija koordynację ręka-oko i myślenie przestrzenne
 • logiczne i przestrzenne myślenie
 • Uwaga i wytrwałość

Gry planszowe dla dzieci

Gra planszowa dla dzieci to okazja do spędzenia czasu z dzieckiem. Gra może być rozgrywana w gronie rodzinnym i pomaga wzmacniać więzi rodzinne oraz budować relacje oparte na zaufaniu. Gra planszowa to sposób na rozwijanie u dzieci wyobraźni, umiejętności racjonalnego myślenia i zdrowej rywalizacji. Zachęć dziecko do spróbowania nowych konkurencji z rodziną lub przyjaciółmi. Bogaty asortyment pozwoli wybrać zabawkę odpowiadającą zainteresowaniom dziecka. Ta zabawka pomoże przetrwać długie, zimne wieczory i wypełni Twój dom śmiechem i zabawą.

Wysokiej jakości gry wykonane z trwałego materiału, pięknie pomalowane, dzięki czemu będą cieszyć przez lata. Farby używane do malowania są całkowicie bezpieczne, nie musisz się obawiać reakcji alergicznej.

W tym tekście staraliśmy się pokazać zalety zabawek z tej kategorii i zaprosić Was do przejrzenia oferty naszego sklepu. W tej kategorii mamy bogaty wybór produktów, które z pewnością będą wspaniałym prezentem dla Twojego dziecka.

Życzymy udanych zakupów!

Dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego klocki i układanki stanowią atrakcyjną formę zabawki, wymagającej łączenia umiejętności manualnych oraz umysłowych. Oferujemy szeroki wybór puzzli tradycyjnych, blokowych i przestrzennych, magnetycznych, wielowarstwowych, a nawet dźwiękowych. Ciekawą propozycją są układanki typu „ubierz mnie” pozwalające na dowolne przebieranie postaci i komponowanie oryginalnych strojów. Proponujemy również gry planszowe oraz towarzyskie, pomagające kształtować ducha współpracy lub zdrowej rywalizacji, a przy tym przyjemnie spędzać czas w gronie rodziny.

Prezentowane w tym dziale artykuły wykonane są zazwyczaj z drewna albo kartonu lub z bezpiecznych tworzyw sztucznych, doskonale sprawdzają się więc nawet w przypadku maluchów, które lubią sprawdzać smak każdej zabawki.

InneInne
Zakres cenZakres cen
-
Pokaż tylko Pokaż tylko
  Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
  Zamknij
  pixel