Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Chodziki, pchacze

( ilość produktów: 258 )
Marka
Zakres cen
-

Chodziki/Pchacze dla maluchów

Chodziki to pierwszy krok w stronę samodzielności każdego dziecka. Pomagają maluchom w nauce chodzenia, zapewniając im bezpieczeństwo i wsparcie. Nasza oferta zawiera chodziki wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są zarówno trwałe, jak i bezpieczne dla najmłodszych użytkowników.

Różnorodność modeli

 • Chodziki z klockami - idealne dla dzieci, które lubią bawić się i budować,
 • Chodziki interaktywne - wyposażone w panele edukacyjne, które rozwijają umiejętności motoryczne,
 • Chodziki drewniane - klasyczny wybór dla rodziców ceniących naturalne materiały.

Jeździki i rowerki

Jeździki i rowerki to zabawki, które rozwijają koordynację ruchową i równowagę. Są idealne dla dzieci, które już pewnie stawiają pierwsze kroki i chcą odkrywać świat na własnych zasadach. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór pojazdów na każdym etapie rozwoju dziecka.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

 • Jeździki z ogranicznikiem prędkości - zapewniają bezpieczną zabawę bez ryzyka przewrócenia,
 • Rowerki bez pedałów - idealne do nauki utrzymania równowagi przed przejściem na prawdziwy rower,
 • Jeździki z funkcją pchacza - umożliwiają rodzicom kontrolę nad kierunkiem i prędkością jazdy.

Skoczki dla energicznych

Skoczki to doskonała zabawka dla dzieci, które mają energię do wykorzystania. Skakanie nie tylko dostarcza mnóstwo radości, ale także wspomaga rozwój fizyczny, wzmacniając mięśnie nóg i poprawiając koordynację.

Zabawa w każdym wieku

 • Skoczki z regulowaną wysokością - dostosowane do wzrostu dziecka,
 • Skoczki tematyczne - w kształcie ulubionych postaci z bajek,
 • Skoczki ogrodowe - większe i bardziej wytrzymałe, idealne do zabawy na świeżym powietrzu.

Zabawy rozwojowe z chodzikami, jeździkami i rowerkami

Zapraszamy do odkrycia świata zabaw, które nie tylko dostarczą Twojemu dziecku mnóstwo radości, ale także wspomogą jego rozwój motoryczny, koordynację oraz umiejętności społeczne. Poniżej znajdziesz 10 inspirujących propozycji zabaw z wykorzystaniem chodzików, jeździków i rowerków, które zostały zaprojektowane, aby wspierać rozwój Twojego dziecka na różnych etapach jego wzrostu.

1. Wyścigi z przeszkodami

Zorganizuj wyścig z przeszkodami w bezpiecznym terenie. Użyj poduszek, kartonów i innych bezpiecznych przedmiotów do stworzenia trasy z przeszkodami. Dziecko na jeździku lub rowerku będzie musiało pokonać trasę, rozwijając przy tym zręczność i umiejętności nawigacyjne.

2. Skarby ukryte w ogrodzie

Ukryj małe zabawki lub przedmioty w ogrodzie i stwórz mapę skarbów. Dziecko, korzystając z chodzika lub jeździka, musi odnaleźć wszystkie "skarby". To świetny sposób na rozwijanie umiejętności orientacji przestrzennej.

3. Parada na jeździkach

Zorganizuj paradę na jeździkach, gdzie każde dziecko może udekorować swój pojazd według własnego pomysłu. To nie tylko zabawa, ale również okazja do rozwijania kreatywności i wyrażania siebie.

4. Tor przeszkód dla rowerków

Stwórz tor przeszkód specjalnie dla rowerków bez pedałów. Możesz wykorzystać kartony, pachołki i inne bezpieczne przedmioty. Dzieci uczą się w ten sposób kontroli nad pojazdem i utrzymania równowagi.

5. Zabawy z chustą animacyjną

Użyj dużej chusty animacyjnej do tworzenia różnych gier, gdzie chodzik lub jeździk może być "statkiem", a chusta "morskimi falami". Dzieci mogą nauczyć się w ten sposób pracy zespołowej i koordynacji ruchów.

6. Slalom na jeździkach

Ustaw szereg przedmiotów, między którymi dzieci na jeździkach będą musiały przeprowadzić slalom. To doskonała zabawa rozwijająca zwinność i precyzję.

7. Poszukiwanie dźwięków

Zamień zabawę w poszukiwanie dźwięków. Odtwarzaj różne dźwięki natury lub instrumentów muzycznych, a zadaniem dziecka jest dotarcie do źródła dźwięku. To świetny sposób na rozwijanie słuchu i orientacji przestrzennej.

8. Budowanie z kartonów

Zachęć dzieci do budowania dużych konstrukcji z kartonów, które mogą potem omijać lub przez które mogą przejeżdżać na jeździkach. To nie tylko zabawa, ale również sposób na rozwijanie myślenia przestrzennego i umiejętności planowania.

9. Gra w kolory

Wykorzystaj kolorowe maty lub kartki papieru rozłożone na podłodze. Dziecko na jeździku musi dotrzeć do maty w kolorze, który wskazujesz. To prosta, ale efektywna zabawa rozwijająca znajomość kolorów i umiejętności słuchania.

10. Zabawa w cień

W słoneczny dzień wykorzystaj cienie rzucane przez jeździki i chodziki do zabawy. Dzieci mogą próbować "łapać" cienie lub omijać je, ucząc się w ten sposób rozumienia relacji przestrzennych i obserwacji.

Umiejętności rozwijane przez zabawki z kategorii chodziki, skoczki, jeździki, rowerki

Zabawki takie jak chodziki, skoczki, jeździki i rowerki są nie tylko źródłem radości dla dzieci, ale także potężnym narzędziem wspierającym ich wszechstronny rozwój. Poniżej przedstawiamy listę 10 najważniejszych umiejętności, które te zabawki pomagają rozwijać, przyczyniając się do lepszego startu dzieci w przyszłość.

 • Równowaga - kluczowa umiejętność wspierana przez rowerki i jeździki, niezbędna w nauce chodzenia i jeżdżenia na rowerze.
 • Koordynacja ruchowa - rozwijana przez wszystkie typy zabawek z tej kategorii, pomaga w koordynacji ruchów całego ciała.
 • Zręczność - szczególnie rozwijana przez zabawki wymagające precyzyjnych ruchów, takie jak skoczki czy chodziki z aktywnościami.
 • Umiejętności motoryczne - zarówno grube, jak i drobne, rozwijane przez manipulowanie różnymi elementami zabawek.
 • Orientacja przestrzenna - używanie tych zabawek pomaga dzieciom zrozumieć, jak poruszać się w przestrzeni i jak ona działa.
 • Umiejętności społeczne - wspólne zabawy z rówieśnikami przy użyciu tych zabawek wspierają rozwój interakcji społecznych i współpracy.
 • Wytrzymałość fizyczna - aktywność fizyczna związana z używaniem tych zabawek pomaga budować siłę i wytrzymałość.
 • Samodzielność - zachęcanie do samodzielnego poruszania się i eksploracji świata zwiększa niezależność dziecka.
 • Kreatywność - zabawy z wykorzystaniem tych przedmiotów stymulują wyobraźnię i kreatywne myślenie.
 • Umiejętność rozwiązywania problemów - znajdowanie różnych sposobów na pokonanie przeszkód czy trudności podczas zabawy rozwija strategiczne myślenie.
pixel