Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rowerki, chodziki, jeździki dla dzieci i zabawki na biegunach

( ilość produktów: 39 )

Rowerki, chodziki, jeździki dla dzieci

Dziś porozmawiamy o transporcie dla najmłodszych. Jakie są ich rodzaje i jakie pełnią funkcje. Po przeczytaniu tego tekstu każdy może zdecydować, co jest odpowiednie dla niego i jego dziecka.

Zacznijmy od produktów dla bardzo małych dzieci, które nie potrafią jeszcze chodzić.

Pchacze dla dzieci

Wydaje się, że jeszcze niedawno organizowałaś pierwsze przyjęcie dla nowego członka rodziny. Wkrótce dziecko zacznie siadać, raczkować w kojcu i próbować się z niego wydostać. Nadszedł czas, aby zacząć przygotowywać dziecko do jednego z najbardziej ekscytujących i najważniejszych momentów w pierwszym roku życia - pierwszych samodzielnych kroków!

Wszystkie dzieci rozwijają się indywidualnie, dlatego nie można określić dokładnego dnia ani miesiąca, kiedy dziecko postawi swoje pierwsze kroki. Niektóre dzieci zaczynają chodzić w wieku 7-8 miesięcy, inne nie spieszą się z wyruszeniem w samodzielną podróż i zachwycają rodziców pierwszymi niepewnymi krokami w wieku 11-12 miesięcy, a nawet po pierwszej rocznicy. Ważne jest, aby być cierpliwym i nie spieszyć się z uczeniem dziecka chodzenia w wieku 8 miesięcy na siłę, ze łzami w oczach.

Aby nauka była ciekawa i przyjemna, wielu rodziców kupuje swoim maluchom chodziki dla dzieci. Chodzik pomoże dziecku poczuć się pewniej podczas stawiania pierwszych kroków i nauczy je samodzielnego poruszania się i osiągania celów.

Do czego służy Chodzik dla dzieci

Od pierwszych dni życia dziecko jest otoczone wszelkiego rodzaju zabawkami - grzechotkami, kostkami, piramidkami, pluszakami, ulubionymi postaciami z kreskówek itp. Istnieje jednak specjalny rodzaj zabawek dla dzieci - Chodziki, Jeździki,Samochodziki jeździki. Te jasne i oryginalne zabawki, zostały zaprojektowane nie tyle z myślą o zabawie, choć większość z nich ma wiele ciekawych opcji, co o pomocy dziecku w stawianiu pierwszych samodzielnych kroków.

Ważne jest, aby przed dokonaniem takiego zakupu ocenić jego zalety i wady. Jak wszystkie produkty, chodziki mają wady i zalety. Korzyści z ich stosowania są jednak oczywiste:

 • dzieci uczą się chodzić znacznie szybciej;
 • kiedy dziecko porusza się po pokoju za pomocą pchacza dla dzieci, mięśnie pleców i nóg znacznie się wzmacniają, przygotowując je do samodzielnego poruszania się;
 • poprawia się koordynacja ruchów;
 • dziecko rozwija się emocjonalnie, społecznie i intelektualnie;
 • potrzeby dziecka w zakresie poznawania otoczenia są w pełni zaspokajane, a jego świat poszerza się znacznie szybciej;
 • rodzice mają więcej czasu na inne zajęcia: podczas gdy dziecko bawi się i poznaje świat, mama lub tata mogą zająć się swoimi sprawami.

Niektórzy rodzice obawiają się, że chodzik może zaszkodzić zdrowiu dziecka. Lekarze twierdzą jednak, że jest to bezpieczne, o ile dziecko nie ma problemów z układem mięśniowo-szkieletowym, nie cierpi na krzywicę ani nie ma napięcia mięśniowego. Ważne jest jednak, aby wybrać chodzik o odpowiedniej wysokości, ponieważ Twój syn lub córka muszą opierać się na podłodze pełną stopą. Niektóre chodziki mają regulowaną wysokość rączki. W niektórych przypadkach używa się butów dziecięcych.

Istnieje obawa, że dziecko nauczy się chodzić później, gdy będzie korzystać z chodzika. W rzeczywistości zależy to wyłącznie od rozwoju dziecka i jego życzeń. Wszystkie dzieci są inne i nie da się tego przewidzieć.

Typy chodzików

Producenci oferują różne modele, które różnią się wyglądem i wiekiem, w którym mogą być używane:

 • Chodzik i pchacze (2 w 1) - odpowiednie od 9 miesiąca życia, ponieważ są to zabawki dla niemowląt. Chodzik pozwala dziecku oprzeć się na specjalnym uchwycie, dzięki czemu poznawanie otaczającego je świata jest bezpieczne i zabawne.
 • Klasyczne - ich konstrukcja obejmuje ramę wykonaną z metalu, szeroką podstawę, kółka, wyściełane siedzisko i specjalny zderzak, który zapobiega uderzaniu dziecka o przedmioty znajdujące się w pobliżu (chodziki na kółkach dla dzieci można ustawić w trzech pozycjach, dostosowując je do wzrostu dziecka).
 • Skoczek - bujaczek wygląda jak "nosidełko" z przymocowanymi do niego pasami sprężynującymi. Można go łatwo przymocować do dowolnego wspornika (najczęściej wybierane są drzwi). Ten typ chodzika może być stosowany u dzieci od szóstego miesiąca życia, ale tylko po konsultacji z ortopedą.

Wyżej opisane zabawki są odpowiednie dla dzieci, które dopiero uczą się chodzić. Jeśli Twoje dziecko potrafi już chodzić, warto rozważyć następującą kategorię: Rowerki dla dzieci.

Rowerki dla dzieci

Jeśli zdecydowałeś się na zakup roweru jeździka dla swojego dziecka, masz duży wybór. Ale co należy wybrać? Rower? Dziecko będzie miało problemy z pedałowaniem i może mieć trudności z utrzymaniem równowagi. Hulajnoga? Nie ma jeszcze wystarczającej koordynacji ani zręczności. A może Rowerek bez pedałów? Często jest to najlepsze rozwiązanie. Korzyści z jazdy na rowerku biegowym dla dzieci są ogromne, ponieważ pomaga on rozwijać aktywność i zwinność we wczesnych latach życia. Jazda na rowerze biegowym dla dzieci ma pozytywny wpływ na siłę mięśni i koordynację ruchową dziecka.

Prawidłowy rozwój i dobry stan zdrowia dziecka zależy od jego aktywności. Jeśli dla dziecka w wieku poniżej 3 lat jazda na rowerze jest zbyt trudna, to na rowerze biegowym można ją opanować w ciągu kilku dni. Niezaprzeczalną zaletą jeździku dla dziecka jest to, że upadek jest prawie niemożliwy. Dzięki odpowiednio dobranym rozmiarom jeździka, dziecko może pewnie stać na nogach, więc nie musisz się martwić o stabilność pojazdu. Jeździk to model roweru bez pedałów, który jest szczególnie popularny wśród dzieci.

Rowerki dla dzieci: w jakim wieku można go bezpiecznie używać?

Dzieci rosną bardzo szybko, wydaje się, że Twoje dziecko dopiero niedawno zaczęło chodzić, a dziś już biega z całych sił. Na czym powinien jeździć Twój maluch, aby mógł rozwijać zmysł równowagi bez upadku oraz ćwiczyć mięśnie nóg i pleców, bawiąc się jednocześnie na świeżym powietrzu? Specjalnie do tego celu są zaprojektowane Jeździki dla dzieci. Dziecko będzie bardzo szczęśliwe, jeśli kupisz mu rowerek trójkołowy, na którym będzie stopniowo rozwijać zmysł równowagi i ćwiczyć mięśnie. Ale w jakim wieku można posadzić dziecko na rowerek bez pedałów?

Wszystkie dzieci rozwijają się inaczej - niektóre w wieku półtora roku bez problemu jeżdżą na rowerze biegowym, inne zaczynają wykazywać zainteresowanie dopiero w wieku trzech lat, mimo że Jeździk został kupiony dużo wcześniej. Wszystko jest więc kwestią indywidualną.

Jeśli kupisz rowerek trójkołowy odpowiedni dla wzrostu twojego dziecka, prawdopodobnie od razu będzie chciało na nim jeździć. Jeśli jednak dziecko od początku nie wykazuje zainteresowania, nie martw się, przyjdzie na nie czas, ponieważ wszystkie dzieci są inne.

Typy jeździków

Istnieje kilka rodzajów rowerów biegowych i wybór między nimi może być bardzo trudny dla rodziców, którzy nie są w ogóle zaznajomieni z tym zagadnieniem. Ważną kwestią jest wybór modelu odpowiedniego do wzrostu użytkownika. Jeśli rower jest duży, mały rowerzysta nie może dosięgnąć stopami do podłoża, co oznacza, że nie może się odepchnąć i jechać. Jeśli model jest mały, odepchnięcie się jest niewygodne, a mały jeździec szybko się zmęczy.

Rowerek trójkołowy

Są odpowiednie dla najmłodszych uczniów. Modele te mogą mieć 3 lub 4 koła zamiast 2, co zapewnia lepszą stabilność. W nich mogą siedzieć dzieci w wieku od 1 do 1,5 roku.

Samochodzik jeździk dla dzieci

Samochodzik jeździk to świetny prezent na pierwsze urodziny dziecka, ponieważ jest lekki, zajmuje niewiele miejsca i można na nim jeździć w domu. Ma szeroką podstawę i siedzisko. Charakteryzuje się dobrą stabilnością. Dziecko siada na nim jak na ławce, trzymając stopy po obu stronach. Łatwo jest odpychać się nogami i sterować kierownicą. Jazda angażuje wszystkie części ciała, dzięki czemu dzieci stają się silniejsze i bardziej wytrzymałe fizycznie.

Jaki rowerek biegowy dla dziecka wybrać?

Zanim kupisz roweru bez pedałów, jeśli możesz, poproś kogoś innego, by na niej pojeździć, aby sprawdzić, czy jest twoje dziecko zainteresowano i wystarczająco dojrzały, by z niej korzystać. Należy zwracać uwagę na inne dzieci jeżdżące na bieżni. Dziecku powinien podobać się model i kolor, a Jeździk powinien być dostosowany do jego wzrostu. Dziecko powinno być w stanie stać ze stopami na podłożu, lekko zginając kolana.

Jeśli kupujesz rowerek trójkołowy przez Internet, zmierz długość nóg dziecka od podłogi do pachwiny. Nowoczesne modele mają fotele z regulacją wysokości. Upewnij się, że najniższa pozycja siedzenia jest odpowiednia do wzrostu dziecka. Upewnij się także, że istnieje możliwość podniesienia siedziska wraz ze wzrostem dziecka, aby roweru bez pedałów służył przez wiele sezonów.

Kolejnym ważnym kryterium przy wyborze roweru trójkołowego jest jego waga. Masa pedału zaczyna się od 2 kilogramów i może wynosić nawet 6-7 kilogramów. Im lżejszy rower biegowy, tym łatwiej będzie dziecku jeździć na nim bez pomocy, przenosić go z miejsca na miejsce, schodzić z krawężnika i wchodzić po schodach. W wieku 3 lat waga bieżni nie powinna przekraczać 4 kg.

Rama może mieć dowolny kształt, w zależności od własnych preferencji. Ramy wysokie, średnie i niskie nie przeszkadzają dziecku w poruszaniu się, ponieważ jego stopy mają stały kontakt z podłożem, a ramy nie zakłócają jego ruchów. Najlepiej wybierać modele z kierownicą o regulowanej wysokości. Rowerki te są odpowiednie zarówno dla maluchów, jak i starszych dzieci.

Należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są koła. Koła z tworzywa sztucznego są mocniejsze, lżejsze, wytrzymują różne obciążenia i dobrze zachowują się na każdej drodze. Ich wadą jest brak amortyzacji, co może przeszkadzać małemu dziecku i sprawiać, że jazda jest nie przyjemna. Koła z gumowymi oponami, takie jak w zwykłych rowerach, amortyzują wstrząsy i zapewniają płynną jazdę. Opony gumowe ważą zwykle więcej niż ich plastikowe odpowiedniki, a ponadto wymagają regularnego pompowania i wymiany w przypadku przebicia.

W przypadku starszych dzieci należy zawsze wybierać Jeździk dla dzieci z hamulcami. Maluchy mogą rozwinąć dużą prędkość i na tym etapie muszą nauczyć się hamować.

Jeździk dla dziecka to naprawdę przydatny zakup dla małego dziecka. Im wcześniej nauczysz dziecko interesować się sportem i wszystkimi jego formami, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie prowadziło zdrowy tryb życia.

Zabawki dla dzieci oferowane w naszym sklepie internetowym to kilka tysięcy certyfikowanych, bezpiecznych i kolorowych produktów znanych marek z całego świata. Oferujemy szeroką gamę wózków spacerowych, rowerów biegowych, pchacze dla dzieci i innych pojazdów. Pozwalają one rozwijać umiejętności motoryczne, logiczne myślenie, samodzielność oraz silne i zdrowe ciało. A jednocześnie są zabawą.

Jednak, aby zabawka dobrze spełniała swoją funkcję, musi być odpowiednio dobrana do potrzeb i możliwości, a także zainteresowań i upodobań dziecka. Dlatego podzieliliśmy cały nasz asortyment na wygodne i łatwe do zrozumienia kategorie, aby ułatwić Ci znalezienie i wybór idealnej zabawki.

Czekamy na zakupy!

Wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci to sposób na doskonałą zabawę, a przy okazji budowanie świadomości ruchowej, poczucia równowagi i rozwoju ogólno fizycznego. Proponujemy szeroki wybór pojazdów dla dzieci w każdym przedziale wiekowym – zabawki na biegunach, jeździki i odpychacze, chodziki-pchacze, rowerki trójkołowe, biegowe czy urocze bujaczki w kształcie zwierzątek. Znajdziesz tu także nowoczesny rowerek, hulajnogę czy deskorolkę, które zachęcą do aktywności na świeżym powietrzu.
Dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kolorów, dlatego każdy mały kierowca znajdzie u nas coś dla siebie. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów i posiadają certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo oraz trwałość. Uzupełnieniem naszej oferty są różnego rodzaju akcesoria, takie jak dzwonki rowerowe czy kaski.

Zakres cenZakres cen
-
MarkaMarka
Pokaż tylko Pokaż tylko
  pixel