Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zabawki i instrumenty muzyczne dla dzieci w każdym wieku

2018-04-23
Zabawki i instrumenty muzyczne dla dzieci w każdym wieku

Zabawki i instrumenty muzyczne są dla dzieci idealnymi przedmiotami do zabawy. Dzięki nim najmłodsi przede wszystkim rozwijają swój słuch i poczucie rytmu, ale, jak twierdzą pedagodzy, wypracowują też odwagę publiczną. Młodsze dzieci chętnie skupiają swoją uwagę na zabawkach muzycznych, a starsze tworzą mini występy przed rodziną, co uczy ich odwagi w występach przed większym audytorium.Muzyka nie tylko wspomaga rozwój dziecka, ale także poprawia humor. Kiedy maluch czuje się nie swojo, albo po prostu się nudzi, zabawka muzyczna rozładuje jego niepotrzebne zdenerwowanie, czy napięcie, skupiając jego uwagę na innych aspektach. Naukowcy udowodnili, że muzyka redukuje lęk oraz sprawia, że dziecko staje się bardziej kreatywne i ma lepszą pamięć. Co istotne, zabawki muzyczne w znacznym stopniu poprawiają ogólną motorykę dziecka i jego koordynację ruchową.Zabawki muzyczne dla niemowląt


Już od pierwszych dni życia dziecka odbiera ono sygnały z zewnątrz, szczególnie interesujące są dla niego dźwięki, dlatego warto zadbać o odpowiednie zabawki muzyczne, które od początku będą stymulować malucha. Niemowlę nie reaguje jeszcze na wiele bodźców, dlatego zabawki z wykorzystaniem dźwięku dla najmłodszych są bardzo proste.


Grzechotki dla niemowląt - w sklepach internetowych i stacjonarnych dostępnych jest wiele ciekawych modeli. Miękkie grzechotki pozwolą dziecku uruchomić zmysł słuchu, jak i dotyku. Niektóre grzechotki wyposażone są w specjalny klips, dzięki któremu zabawkę można umieścić nad łóżeczkiem malucha, ale w zasięgu jego dłoni, tak by dziecko samo mogło sięgać do zabawki. W asortymencie sklepów z zabawkami są też grzechotki z zaczepkami do wózka. Kiedy maluch przemieszcza się grzechotka wydaje razem z nim miłe dźwięki, co uprzyjemnia niemowlakowi podróż i nie pozwala mu na nudę. W kategorii grzechotki znajdują się również zabawki szeleszczące, które wydają inny dźwięk niż klasyczne grzechotki- cichszy i bardziej subtelny. Najczęściej szeleszczące zabawki wykonane są z pluszu lub równie miękkiego materiału, aby były przytulne dla niemowlaka.


• Piszczki- to zabawki, które za pośrednictwem nawet lekkiego naciśnięcia wydobywają delikatny dźwięk. Stymuluje on zmysły dziecka i uczy związku przyczynowo-skutkowego. Często piszczki wyposażone są w dodatkowy gryzaczek. Zabawki te mają bardzo ciekawy design i są łatwe do uchwycenia nawet przez maleńkie rączki.


Zabawki muzyczne dla dzieci za pośrednictwem jednego naciśnięcia wydają z siebie miłe dźwięki i melodie. Modele tego typu są bardzo bezpieczne i interesujące dla najmłodszych również przez wzgląd na wysokiej jakości materiały, z których są zrobione. Mają postać prostych zwierzątek, czy pluszowych misiów lub kolorowych tabliczek z jednym, prostym przyciskiem.


Grające karuzele dla dzieci są bardzo dobrym sposobem na spokojny sen u dziecka. Na kolorowych karuzelach często wiszą zwierzątka lub inne przytulne stworki, które obracając się w około przykuwają uwagę najmłodszych. Ruchome elementy pozwalają rozwinąć wzrok i funkcje motoryczne u dziecka. Grająca pozytywka uspokaja dziecko po całym dniu wrażeń.Zabawki muzyczne dla dzieci 1-2 lata


Dzieci w tym etapie rozwoju są najbardziej podatne na informacje i bodźce. Najskuteczniejszą metodą nauki jest forma zabawy. Dlatego tak ważny jest zakup zabawek muzycznych, które za pośrednictwem zmysłu słuchu będą pobudzać wyobraźnię i kształtować zdolności artystyczne i emocjonalne dziecka.Zabawkowe instrumenty - bardzo interesującą dla dziecka zabawką jest taka, imitująca prawdziwy instrument muzyczny. Chociażby cymbałki z bębenkami i dzwoneczkiem, które posiadają nadrukowane cyfry i postaci zwierząt będą łączyły w sobie muzykę i edukację. Bardzo ciekawymi są też zabawki bębenki. Zabawka odgrywa dźwięki po naciśnięciu przycisków i ma dołączone grzechotki, którymi można wybijać rytm. Dziecko podczas takiej zabawy angażuje swoją energię i pomysłowość, rozwijając zmysły wzroku i słuchu.


Zabawki do ciągnięcia są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki. Zabawne zabawki (np. autka, czy lokomotywy) mają przymocowane linki lub sznureczki, które dziecko ciągnie za sobą. Tego typu zabawki muzyczne wydają miłe melodie, piosenki, a często mówią w różnych językach.


• Interaktywne książeczki dla dzieci edukacyjne przeznaczone są dla dzieci w okolicy 24 miesiąca życia. Umieszczone na okładce przyciski uruchamiają melodie, gry i zabawy. Książeczki na baterie są stworzone z lekkiego tworzywa, które dziecko z łatwością może przenosić. Walory edukacyjne takiej zabawki są nieocenione. Za pośrednictwem książeczek dziecko może uczyć się wielu przydatnych rzeczy, od rozpoznawania godzin, literek po wiele innych.Zabawki muzyczne dla dzieci 3-4 lata


W tym czasie dziecko zaczyna wybierać zabawki bardziej spersonalizowane, to znaczy odpowiednie dla płci i zainteresowań. Warto zaobserwować, co cieszy dziecko najbardziej i dostosować zabawki do jego upodobań.


Instrumenty muzyczne świetnie nadają się dla tych maluchów, które wykazują już zainteresowanie muzyką. Gwarantuje to świetną zabawę dźwiękami. Instrumenty dla 3 i 4- latków są kolorowe, często wyposażone w przycisk samogrający, dzięki któremu dziecko może poudawać, że samo gra. Jest to doskonała możliwość na występy przed rodziną, czy większym audytorium. W sklepach dostępny jest szeroki wybór takich instrumentów: akordeony, gitary, pianina, flety, a nawet kastaniety.


Bardzo ciekawą zabawką muzyczną dla dziecka jest Thunder maker, czyli instrument wykonany z tuby i metalowej sprężyny, które w połączeniu stanowią bardzo interesujący przedmiot, odtwarzający odgłosy burzy i grzmotów. Dzięki temu, dziecko zaczyna rozumieć, że świat dźwięków to nie tylko muzyka i piosenki, ale też natura i otaczający świat. Zabawki muzyczne dla dzieci 5-6 lat


Dzieci w tym wieku wiele już rozumieją, a dodatkowo uruchamia im się myślenie abstrakcyjne. Zabawki, które kupują im rodzice muszą więc być bardziej skomplikowane i mieć charakter edukacyjny. Dzieci w wieku przedszkolnym rozpoczynają naukę czytania, pisana i liczenia, ale też uwidaczniają się ich talenty i predyspozycje. W większym stopniu widać też co dziecko lubi robić, a co je nudzi. Jeżeli 5- latek lubi muzykę lub jest słuchowcem warto docierać do niego w ten sposób i zakupić mu atrakcyjny dla oka instrument. Nawet, jeżeli przedszkolak nie będzie potrafił celnie wydobywać dźwięków, poprzez grę wyraża swoją ekspresję.


W sklepach z zabawkami można znaleźć wiele instrumentów muzycznych od tych klasycznych po bardziej egzotyczne i ciekawe, takie jak na przykład: Kalemba, czyli prosty instrument perkusyjny, na którym można grać tylko kciukiem. Wydaje on osiem tonów, a dodatkowo wzbudza zainteresowanie i ma bardzo estetyczny design.


Ksylofon dla dzieci to prezent, który na pewno spodoba się każdemu dziecku. kolorowy, pięknie wykonany instrument z uchwytem. Za pośrednictwem ośmiu metalowych płytek może uświadomić najmłodszym, że komponowanie własnych utworów i wydobywanie prostych melodii nie jest wcale takie trudne. Jest to prosty instrument, który na pewno będzie rozwijał w dziecku zapał do muzyki.

pixel