Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Stroje na Halloween - przygotuj się na fantastyczną zabawę

2017-09-20
Stroje na Halloween - przygotuj się na fantastyczną zabawę

Halloween zbliża się strrrasznie, potworrrnie wielkimi krokami. Już prawie słychać jak puka do naszych, specjalnie ozdobionych wiszącymi kościotrupami i dyniami, drzwi. Warto więc pomyśleć jak spędzić ten czas na beztroskiej zabawie. Coraz więcej przedszkoli  i szkół proponuje zabawy halloweenowe, na których obowiązują przebrania. Można wtedy przebrać swoje dziecko typowo – w strój wróżki, czarownicy, kościotrupa, nietoperza czy Draculi albo mniej konwencjonalnie – w postać z ulubionej bajki Minionki, Bob Budowniczy czy Smerfetki.


Może Twoje dziecko jest zbyt małe na cały strój, albo obawiasz się, że będzie mu w nim zbyt zimno kiedy będzie biegać od drzwi do drzwi wołając „psikus albo cukierek”, wówczas wystarczy opaska z rogami  diabełka i widły, albo opaska z motywami dyni czy skrzydłami nietoperza. Doskonałym rozwiązaniem jest strój dyni, obszerny zmieści się nawet na polar czy kurtkę.


Do wspaniałej zabawy w Halloween nie potrzeba stroju, wystarczy maska zombi czapka czarownicy i mroczny nastrój w mieszkaniu. Można go stworzyć przygotowując wcześniej z dziećmi dynie z wyciętymi buźkami, migoczące świeczki wstawione do środka dopełnią atmosfery. Jeśli dla kogoś to niewystarczająco można porozrzucać po mieszkaniu zwoje pajęczyny pająków, powiesić balony w kształcie dyni, halloweenowe bannery, grzechoczące kościotrupy i ociekające  krwią wampiry różnego rozmiaru i kształtu.Po tylu emocjach każde dziecko będzie upiornie głodne więc poczęstunek można zaserwować na papierowych talerzykach z motywami nietoperzy i wróżek a napój podać w klimatycznych kielichach z czaszkami.

pixel