Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kochany Święty Mikołaju… Wybieramy prezent dla dziecka na Mikołajki

2018-11-21
Kochany Święty Mikołaju… Wybieramy prezent dla dziecka na Mikołajki

Najciekawsze pomysły na prezent mikołajkowy dla dziewczynek


Choć świat się zmienia, a wraz z nim zwiększa się katalog kobiecych ról zawodowych, wiele dziewczynek wciąż z przyjemnością bawi się w dom. Małe kobietki chętnie naśladują czynności wykonywane przez mamę, takie jak przygotowywanie zupy, pranie czy prasowanie. Dzieci, naśladując dorosłych, podejmują nowe wyzwania, trenują precyzję chwytania oraz zdobywają pierwsze informacje z zakresu kulinariów czy tekstyliów. Małe AGD fascynuje nie tylko dziewczynki, ale często również chłopców w każdym pokoleniu i tak będzie już chyba zawsze.Szef kuchni poleca: jak gotować, to smacznie i zdrowo


Z myślą o realizacji potrzeb najmłodszych, producenci zabawek przygotowali funkcjonalne zestawy tematyczne, dzięki którym zabawa przebiega w bezpieczny, ale też interesujący – z dziecięcej perspektywy – sposób.

Świetny pomysł na prezent dla dziecka będzie stanowić drewniana zabawka do złudzenia przypominająca bochenek chleba. Producent przygotował wiele wiernych imitacji artykułów spożywczych, dzięki którym dzieci mogą bawić się w dom, gotować wyrafinowane dania i zostać prawdziwymi Master Chefami – i to bez najmniejszej szkody dla prawdziwych zapasów żywieniowych w domu.

Zabawa w sklep, czyli odkryj w dziecku żyłkę handlowca!


Te dzieci, które w naturalny sposób ciągnie do sprzedaży i zawsze fascynuje je wizyta na lokalnym targu czy ryneczku, na pewno ucieszą się z drewnianego straganu. Elegancka budka z czerwonym daszkiem stanowi główny element aranżacyjny zabawy w sklep.

Zdecydowanym ułatwieniem są również drewniane skrzynki do przenoszenia owoców i warzyw oraz regał wraz ze stołem, na których można eksponować sprzedawane przez siebie produkty. Bawiąc się przy drewnianym straganie, dziecko może w pełni korzystać z zabawek imitujących pieczywo, jajka, cukier czy makaron (do kupienia oddzielnie).

Ponadczasowy prezent dla dziewczynki: domek dla lalek

Jeżeli zastanawiasz się, co kupić dziecku na Mikołajki, na pewno wśród wielu propozycji rozważasz nabycie domku dla lalek. Weź pod uwagę, że większość kilkuletnich dziewczynek marzy o tego typu prezencie. W dziewczęcych pragnieniach pojawiają się najczęściej wielopiętrowe, ekskluzywne wille znane z zagranicznych bajek i seriali. Białe balustrady, ściany w odcieniu pastelowego różu, urocze mebelki i akcesoria świadczące o tym, że dom jest przez kogoś zamieszkiwany w zupełności zaspokajają oczekiwania kilkulatki.

Gdy dodać do tego jeszcze fakt, że większość domków dla lalek jest okraszona szczyptą magii w postaci niecodziennych kręconych schodów, magicznych przedmiotów czy egzotycznych elementów otoczenia, trudno o bardziej trafiony prezent.

Księżniczką być… Mikołajkowy prezent dla dziewczynki


Mieć piękne długie włosy, powłóczyste szaty, wdzięczny krok, królewską koronę i… moc sprawczą – o tym śni wiele małych kobietek. We wczuwanie się w księżniczkowy styl życia i wyglądu pomagają starannie wykonane zestawy w postaci papierowej korony i berła. Ich wyjątkowy blask pozwala poczuć się dziewczynce wyjątkowo. Atrybuty władzy i szlachetnego urodzenia umożliwiają na odgrywanie niesamowitych przedstawień w zaciszu swojego domu, w towarzystwie giermków, paziów i błaznów, czyli ukochanego rodzeństwa.

Szalenie efektownie prezentuje się również metalowy diadem w kolorze chromu, wykończony przepięknie mieniącymi się niebieskimi kamyczkami. Jego wyrafinowany kształt doskonale imituje prawdziwą koronę, której nie powstydziłaby się nawet brytyjska księżna.


Jak rozwijać wrodzoną opiekuńczość?


Małe dziewczynki tradycyjnie już lubią bawić się lalkami. W ten sposób odgrywają różne role i sytuacje życiowe, znane ze swojego bliskiego otoczenia, a także rozwijają swoją wrodzoną opiekuńczość. Za pomocą dużych lalek, swoimi rozmiarami wiernie odzwierciedlającymi wielkość prawdziwych niemowląt, dziewczynki naśladują czynności wykonywane przez swoje mamy przy młodszym rodzeństwie.

Malucha można przewijać, nosić, ubierać, karmić butelką i wozić w zabawkowym wózku. Wśród akcesoriów, w zależności od zestawu, znajduje się zwykle czapeczka, spodenki, koszulka i butelka. Bobas jest wyposażony w funkcję płaczu, gaworzenia i śmiania się. Do jego obsługi niezbędne są trzy baterie LR44.

Mikołajkowy prezent dla chłopczyka – na co warto zwrócić uwagę podczas jego zakupu?


Poszukując prezentu na Mikołajki dla kilkulatka, warto mieć na uwadze, że chłopcy w tym wieku uprawiają dość intensywną zabawę. Nie martwią się zbyt o to, że rzucony o ścianę samochodzik może się rozpaść. Rozwijając się, mają na przemian potrzebę budowania i niszczenia.

Szczególnie proces destrukcji wywołuje w nich wiele satysfakcji i dzikiego śmiechu. Jeżeli w tym opisie dostrzegasz podobieństwo do zachowań swojego syna lub wnuka, najlepiej kup mu taki prezent, który przetrwa jego niszczycielskie zapędy. W tej sytuacji dobrym wyborem będą zabawki wykonane nie z plastiku, a z drewna.Warsztat stolarski – fantastyczny prezent na Mikołajki dla twórczego chłopca


W przedstawionym wyżej kontekście, świetnym prezentem dla chłopca w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym będzie warsztat stolarski. Profesjonalnie wykonany drewniany blat, wraz z uchwytami na narzędzia i szufladką, stanowi nie byle jakie miejsce do twórczych zabaw.


Dziecko może wziąć w dłonie imitację dłuta, aby spróbować wyrzeźbić coś w drewnie. Jeżeli zechce, w przypływie kreatywnych chęci zacznie naśladować prace stolarskie wykonywane przez dorosłych. W ten sposób, świetnie się bawiąc, poprawi swoją motorykę i koordynację ruchową, czyniąc ją bardziej precyzyjną.


Zabawka, za sprawą swojego starannego wykonania i przemyślanego układu, posłuży dziecku przez wiele długich sezonów i to nie tylko w okresie przedświątecznym. Może zamiast kupować kilka plastikowych zabawek, które nie przetrwają pierwszej dziecięcej bitwy, lepiej zrzucić się z rodziną na jeden, za to porządny, prezent dla malucha? W każdym razie na pewno warto rozważyć taką propozycję.

Lego – nieśmiertelny klasyk prezentowy dla chłopców


Największego na świecie producenta klocków nikomu przedstawiać nie trzeba. Kolejne pokolenia wychowane na tych zabawkach świadczą o uniwersalności, funkcjonalności i wielkich możliwościach zestawów do rozwijania dziecięcej wyobraźni. Lego stanowią w rękach dziecka materiał do realizacji swoich wizji i założeń. Pod płaszczykiem niewinnej zabawy, są w stanie kształtować w dziecku poczucie wyobraźni przestrzennej, zmysł konstruowania, wychwytywania perspektywy i zdolności planowania.

Mikołajki – pomysł na prezent


Wśród interesujących serii znajduje się między innymi Lego Architecture. Każde pudełko z tej kolekcji skupia się na przedstawieniu wybranej perełki architektonicznej. Dziecko może za jego pomocą samodzielnie zbudować Bramę Brandenburską, Operę w Sydney czy Wieżę Eiffla.

Klocki pozwalają skupić uwagę i uczyć się utrzymywania koncentracji na jednym zadaniu przez dłuższy czas. Stanowią fascynujący i rozwijający sposób na spędzenie świątecznego czasu. Zestaw sprawdzi się w charakterze prezentu dla nieco starszej pociechy w wieku od 12 do 14 lat.


Z myślą o młodszych dzieciach – w wieku od 5 do 7 i od 8 do 11 lat – producent przygotował serię Lego Friends. Każdy z zestawów jest poświęcony przedstawieniu innej scenerii, obiektu czy pojazdu. W zależności od dziecięcych upodobań, możesz sprezentować mu na Mikołaja klocki w zestawie Lodowisko w zimowym kurorcie, składającym się z aż 307 elementów. Aura panująca za oknem ułatwi dziecku wczucie się w sytuację.

Wewnątrz pudełka pociecha znajdzie dwie figurki ubrane w stroje łyżwiarskie, lodowisko oraz budynek z obrotową sceną, idealny do kręcenia widowiskowych piruetów czy popisywania się swoimi umiejętnościami muzycznymi. Oprócz tego, dziecko otrzyma bramki do gry w hokeja na lodzie oraz stolik i krzesełka do odpoczynku po trudach jazdy.
Ten świetny tematyczny zestaw zajmie uwagę Twojego dziecka na długi czas. Możesz być pewien, że po tak spędzonych wieczorach pociecha sama zapragnie wybrać się na prawdziwe lodowisko. Szykuj się!

Lego Creator – w świecie małego architekta


Klocki z serii Lego Creator, w zależności od konkretnego zestawu, są przeznaczone dla dzieci w przedziałach wiekowych 8-11 oraz 12-14 lat. W serii ukazały się zarówno egzemplarze przedstawiające mityczne zwierzęta, dinozaury, ale również niesamowite pojazdy (w tym dron badawczy, wyścigówka czy samolot kaskaderski) czy też charakterystyczne miejsca, wydarzenia i obiekty, takie jak kolejka górska, emocjonujący pokaz kaskaderski czy plac zgromadzeń.
Fantastyczne wykonanie, dbałość o każdy detal i interesujące z perspektywy dziecka pojazdy, obiekty i sceny zachęcają do zabawy. Lego Creator, w zależności od stopnia skomplikowania konkretnego zestawu, jest kierowane do dwóch grup wiekowych: 8-11 lat i 12-14 lat.Jednym z ciekawszych zestawów jest kolejka górska, składająca się z dwóch kolejek, wyciągarki łańcuchowej oraz szeregu elementów ułatwiających zaaranżowanie górskiego klimatu. Zadaszona stacja z otwieranymi barierkami i panelem sterowania umożliwia kontrolę przepływu turystów.
Wagoniki, wprowadzone w ruch, za sprawą grawitacji, będą pędzić do torach, dając wiele atrakcji dzieciom obsługującym kolejkę. W zestawie znajduje się również wózek z watą cukrową, budka z biletami, stoisko z przekąskami oraz 11 postaci, w tym między innymi sprzedawca, dziadek z wnuczką i pasażerowie. Łącznie w pudełku dziecko otrzyma aż 4120 klocków.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru prezentu?


Podczas wybierania prezentu dla dziecka, warto wziąć pod uwagę czynniki takie jak:

przedział wiekowy – producenci na opakowaniach zabawek umieszczają informacje o tym, dla dzieci w jakim przedziale wiekowym przeznaczone są produkty; dzięki temu łatwiej jest dobrać taki prezent dla dziecka, który sprosta jego oczekiwaniom, poziomowi rozwoju motoryki, precyzji ruchów i zdolności interpretacji schematu działania przedmiotu;

poziom rozwoju i dojrzałości dziecka – zabawka nie może być ani zbyt łatwa (nie stanowi wówczas dla dziecka żadnego wyzwania, a więc jest mało rozwojowa), ani zbyt trudna (wtedy, zamiast radości, niesie frustrację oraz zniechęca do wchodzenia z nią w interakcję);

solidność wykonania zabawki – plastikowe zabawki, będące często podróbkami znanych marek są wprawdzie tańsze, ale za ich niską ceną kryje się też gorsza jakość i mniejsza odporność na uszkodzenia; ułamanie się elementów i zdekompletowanie zabawek jest szczególnie groźne w przypadku małych dzieci, które mogą się nimi zadławić; zdecydowanie dobrym pomysłem jest wybieranie prezentów wykonanych z drewna, które posłużą zarówno dziecku, jak i jego młodszemu rodzeństwu jeszcze przez wiele lat;

zainteresowania pociechy – warto zwracać uwagę na to, czym dziecko się interesuje, choć warto pamiętać, że maluch z każdym dniem się rozwija, dlatego można podsuwać mu nowe rozwiązania i zabawki z zupełnie nieznanych mu dziedzin – istnieje duża szansa, że zacznie się nimi pasjonować.

Samochodziki i pojazdy budowlane, czyli to, co chłopcy lubią najbardziej


Chłopcy uwielbiają zarówno szybkie i zwinne wyścigówki śmigające po torze, jak też ciężki sprzęt rolniczy i budowlany. Małe dzieci fascynują koparki, wywrotki i ciężarówki przewożące materiał w postaci żwiru czy piasku. Pojazdy, niezależnie od swojego charakteru, rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, pozwalając aranżować scenki i tworzyć własne historie.
Nie bez powodu tak dużą popularnością w Polsce cieszy się Bob Budowniczy. Swoje miejsce w sercu małego chłopca mają również pojazdy służb publicznych, w szczególności wyjące syreny strażackie, radiowozy i karetki. Do ratowania zdrowia i życia oraz gaszenia rozszalałych płomieni maluchów inspiruje Strażak Sam. Wybierając tego typu pojazd z myślą o małym dziecku, warto zwrócić uwagę na większe modele, które wiernie odzwierciedlają szczegóły i które łatwiej chwycić w małe rączki.Oprócz pojazdów idealnych do zabawy na dywanie, świetnym pomysłem na mikołajkowy prezent dla małego chłopca jest jeździk. Tego typu autko jest przeznaczone dla dzieci już od 1. roku życia. Szczególnie pięknie prezentuje się jeździk stylizowany na Formułę 1, który wykonano z wysokiej klasy metali i tworzyw sztucznych. Solidne wykonanie sprawia, że dziecko może płynnie kierować pojazdem. Koła zostały powleczone gumą, aby maluch – jeżdżąc nim zimą po domu – nie porysował podłogi. Ten stylowy jeździk zdecydowanie wart jest rozważenia.
Wsi spokojna, wsi wesoła


Pozostając przy ciężkich maszynach, dla dzieci zainteresowanych życiem na wsi wspaniałym prezentem na Mikołajki może być drewniana farma. Gospodarstwo ma w swoim zestawie oborę z dużymi zielonymi drzwiami i zdejmowanym dachem (dla lepszego podglądania życia wiejskich zwierząt), boksy, drzewo, płotek, dwie figury farmerów, zwierzęta (konia, krowę, koguta, owcę, świnię, kota i psa) oraz oczywiście traktor.

Dzięki tym elementom, dziecko może przenieść się myślami z wiecznie pędzącego i zatłoczonego miasta do wsi spokojnej, wsi wesołej, w której czas jakoś wolniej płynie. Farma została solidnie wykonana z lakierowanego drewna, dlatego przetrwa wszelkie dziecięce wybryki. Zabawka świetnie rozwija kreatywność najmłodszych, daje okazję do opowiadania im o rytmie natury, wyrabianiu serów i życiu na wsi. Całość została zapakowana w ładne pudełko, idealnie nadające się na prezent.

Drogi Mikołaju, piszę do Ciebie…


Wróć na chwilę do czasów swojego dzieciństwa. Pamiętasz, jak z wypiekami na twarzy, pełen ekscytacji, ale też lekkiego zawstydzenia, przelewałeś na papier swoje pragnienia? Każdego roku kartka przyjmowała nowe treści. Raz była to kolejka na baterie, innym razem zestaw klocków, jeszcze kiedy indziej Pegasus. Dziś to Twoja pociecha pokłada wielkie nadzieje z starcu z siwą brodą, który od wieków spełnia najskrytsze dziecięce marzenia.

Spraw, aby maluch miał możliwość wyrazić to, czego pragnie, w tradycyjnej papierowej formie. W ten sposób nauczy się nie tylko określać swoje cele, ale również wybierać spośród nich te najważniejsze w danym momencie. Udoskonali też naukę odręcznego pisania.

W tworzeniu listu do Świętego Mikołaja jest coś magicznego, czego nie powinieneś odbierać swojemu dziecku. W sklepie Epinokio bez trudu znajdziesz dokładnie te prezenty, o które Twoja pociecha poprosi świętego w liście. Pomożesz mu w zakupach?


Polecane

pixel