Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Animacje dla dzieci

2018-02-21
Animacje dla dzieci

Rozrywkowa – dobra zabawa to podstawowe zadanie każdej animacji. Dzięki koncentrowaniu uwagi na jednym zadaniu, możemy zapomnieć o drobnych  zmartwieniach i w ich miejsce może pojawić się radość. Jest to dobry pomysł na rozweselenie dziecka, ale też fajny pomysł na walkę z nudą. Animacje są zatem genialnym  pomysłem na pochmurny i deszczowy dzień lub dla dziecka, które musi zostać  domu z powodu choroby itp itd.

Edukacyjna, umysłowa  – animacje mogą poszerzać wiedzę dzieci o świecie. Dzięki animacjom mogą zrozumieć wybrane zależności towarzyszące nam na co dzień a to z kolei ułatwi im funkcjonowanie w społeczeństwie 

Kompensacyjna – gry i zabawy to świetna okazja do stymulacji u dziecka obszarów rzadko wykorzystywanych. Co raz większym problem wśród dzieci jest  brak ruchu, który można nadrobić podczas ruchowych zabaw animacyjnych . 

Kreacyjna – animacje wspierają rozwój w dziecku chęć tworzenia, poznawania, rozwijania się , uczą  kreatywności. Możemy np zorganizować jakiś konkurs gdzie zadaniem będzie  wymyślanie sposobów na wykorzystanie danego materiału.

• Oczywiście to nie wszystkie funkcje animacji. Zabawy grupowe  pełnią rolę integracyjną, a odnajdywanie się w nowych zadaniach pomaga dziecku  adaptować się  do nowych sytuacji. Animacje ze względu na funkcję:


Taniec – uczy rytmiki , rozwija sprawność , koordynację ruchową dziecka . Zaleca się wykorzystywanie  wstęgi animacyjnej w celu koordynacji dłoni 

Gry zespołowe –  stanowią okazję do aktywności ruchowej lub umysłowej , można je przeprowadzać na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. 

Zabawy tematyczne –  Temat zabawy dobierany jest do zainteresowań dziecka, dzięki temu  łatwiej sie angażuje. 

Zabawy manualne –  malowanie twarzy , robienie  zwierzątek z baloników itp - rozwijają  zdolności manualne i kreatywne.

Animacje na wycieczkach – wykorzystanie atutów odwiedzanego miejsca, możemy zrobić konkurs dotyczący znajdujących się w danym miejscu zabytków itp.  ZABACZ PRODUKTY ZWIĄZANE Z ANIMACJĄ - KLIKNIJ TUTAJ 


pixel