Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

9 lat na rynku

9 lat na rynku
Serwis epinokio.pl powstał w 2010 roku.
Na początku prowadziliśmy tylko sprzedaż zabawek drewnianych polskich
firm takich jak Bajo czy Pilchr.
Następnie ofertę poszerzyliśmy o zabawki marki Goki, która jest znana na całym świecie.
W kolejnych latach pojawiła się kolejna marka niemiecka Small Foot Design oraz brytyjska marka Bigjigs i francuski Janod. 2 lata temu poszerzyliśmy ofertę sklepu o metalowe jeździki dla dzieci francuskiej marki Baghera oraz o oryginalne łóżka dziecięce belgijskiej marki Vipack, której to jesteśmy jedynym dystrybutorem w Polsce. 

Epinokio powstało z tęsknoty za dzieciństwem. Nasza firma to dwuosobowy zespół tworzony przez rodzeństwo. Najwcześniejsze lata naszego życia spędziliśmy u dziadków na wsi. Obfitowały one w ekscytujące odkrywanie przyrody. Dziadek uwielbiał majsterkowanie i „dłubanie” w drewnie. Każdykawałek drzewa, który on wziął do ręki ożywał i opowiadał swoją, wyjątkową, niepowtarzalnąhistorię. Jak urzeczeni siedzieliśmy oglądając sprawne ruchy rąk dziadka. Dłuto wydawało się byćprzedłużeniem jego dłoni, które choć twarde i spracowane pieszczotliwie gładziły drzewo.

Nasz dziadek, samouk - „złota rączka”, zarażał swoje wnuczęta pasją czarowania z drzewai w drewnie. Kiedy tylko mógł, w długie, letnie dni zabierał nas na poręby, na których prażyło słońcei unosił się zapach ściętych drzew. Każdy z tych powalonych olbrzymów pachniał nieco inaczej.Leszczyna gorzko, wierzba próchnem, a sosna wydzielała zapach pieczonego przez naszą babciękwaśnego chleba. Obydwoje byli zagorzałymi ekologami, chociaż w tamtych czasach ekologia ciąglechodziła w powijakach. Babcia i dziadek nauczyli nas, że w miejsce każdego wyciętego drzewa, należyzasadzić nowe. Jestem przekonana, że w tym czasie narodziła się moja romantyczna miłość do pól i lasów,a zamiłowanie do literatury było następstwem opowiadanych przez dziadka historii.

Pamiętam też jak dziadek sprytnie uczył nas matematyki podsuwając do sumowaniai odejmowania ścinki z heblowanych desek, gałęzie z ciosanych drzew czy szyszki zrzucane z soseni świerków. Jestem pewna, że to właśnie dlatego jedno z nas ma umysł ścisły a drugie humanistyczny. Patrząc, jak dziadek tworzy drewniane sprzęty, miało się wrażenie, że bez reszty oddaje się swoim marzeniom. Emocje przechodziły przez jego dłonie, a wszystkie kłębiące się w jego głowie fantazje na naszych oczach zamykane były w sękowatej powierzchni drewna.

To właśnie dlatego, tyle lat później, kiedy bierzemy do ręki drewniane zabawki, patrzymy na ich łagodne kształty i wyczuwamy ich gładką, ciepłą powierzchnię, przenosimy się w szczęśliwe i beztroskie lata wczesnej młodości. Zawsze z sentymentem wracamy w dziadkowe strony, które obudziły się w nas chęćprzekazania tego poczucia piękna naszym dzieciom i wnukom, dlatego założyliśmy sklep zdrewnianymi zabawkami. Jesteśmy przekonani, że tylko drewno ma w sobie taką magiczną moc, która budzi w człowiekutalenty, w każdym człowieku, niezależnie od wieku i wszelkie talenty, jakie tylko jesteśmy w stanie wymyślić. Drzewo to żywy organizm, który w zabawce zyskuje swoje drugie, nowe życie, dzięki temu zachowany jest cykl odnowy, cudowny krąg, w którym istnienie odgrywa swoją ważną rolę.

Epinokio jest realizacją naszego największego marzenia. Od lat towarzyszyła nam chęć podzielenia się ze wszystkimi miłością do drewna, fascynacją dla jego plastyczności i wciąż nieodkrytych możliwości. Epinokio, poprzez swoją szeroką ofertę, dociera do dzieci w każdym wiekui na każdym stopniu rozwoju. Zabawki z naszego esklepu odpowiadają wszystkim potrzebom ciągle zmieniającego się malca. Pełnią również nieocenione funkcje edukacyjne, poznawcze i rozrywkowe,rozwijają wyobraźnię, ale przede wszystkim, kształcą tak niezbędną w dzisiejszych czasach empatię.

GOKI      Small Foot Design         Big Jigs           Baghera             Vipack
pixel